Bábaper. Nem vallotta magát bűnösnek tegnap Geréb Ágnes szülész-nőgyógyász annak a két újszülöttnek a halálában, akik világra jötténél bábaként dolgozott. A tárgyaláson Geréb négy vádlott-társa is jelen volt. Geréb három ügyben érintett, ezek 2003-ban, 2006-ban és 2009-ben levezetett otthon szülések voltak. A vádirat szerint foglalkozási szabályszegést követtek el, megsértették az egészségügyi törvényt, valamint a magzat életének védelméről szóló törvényt is. (M. B.) fotó: Hegedűs márta
Feljelentést tett az ügyészségen Páva Zsolt Pécs polgármestere, miután egy belső vizsgálatot követően kiderült, hogy egy Pécs meszesi városrészében tevékenykedő kulturális egyesület – vélhetőleg – ugyanazon tevékenység után járó pénzt több szervezet felé is elszámolt. A Bányász Kulturális Szövetség – amelynek vezetője ifjúszocialista – egymillió forintot kért ugyanarra a célra (bérekre és járulékokra) a munkaügyi központtól és az önkormányzattól.
A civil szervezet vezetője, Kutas László szerint ők a belső vizsgálat lezárulta előtt jelezték a hibát, ki akarták javítani azt, de ezt nem vették figyelembe a városházán. Igazát bizonyítandó felülvizsgálatot kért a belső ellenőrök munkájával kapcsolatban. A fiatalember az MSZP, illetve a párt ifjúsági szervezetének, a Societasnak a tagja, de – állítása szerint – semmilyen tisztséget nem tölt be a pártban, az egyesületi munkát civilként végzi. A szövetség által 2006-ban rendezett három „falunapon, búcsún” állításuk szerint 45 ezren vettek részt.
Újabb őrizetesek. Két egyetemi dolgozót vett őrizetbe a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) hétfőn a Pécsi Tudományegyetem gazdálkodásával kapcsolatosan indított nyomozás során. Velük együtt tíz szerepelője van a kirobbant vesztegetési botránynak. Ezúttal a beszerzési és szolgáltatási osztály vezetőjét, helyettesét, a közbeszerzési csoportvezetőt vették őrizetbe. A férfit és a nőt – ahogyan a már előzetes letartóztatásban lévő nyolc személyt is – bűnszövetségben elkövetett vesztegetéssel gyanúsítják.















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!