Orfűn ma kezdődik az Egyetemisták és főiskolások országos turisztikai találkozója – a Fishing on Orfű fesztivál után pár héttel a mecseki község ad helyszínt az 1976 óta megrendezett legnagyobb hallgatói bulinak is. A fesztiválon minden hazai egyetem és főiskola képviselteti magát, a hallgatói szervezetek munkájának propagálása mellett persze a legfőbb cél, hogy a fesztiválközönség méltó helyen és körülmények között „pihenhesse” ki a tanév fáradalmait, és felejthesse a vizsgaidőszakban felgyülemlett stresszt.
Színpadra lépnek a hazai könynyűzenei élet húzónevei – Ákos, a Quimby, a Tankcsapda, a Kispál és a Borz, a Neo – mellett olyan feltörekvő zenekarok is, mint a Lifejune vagy a SzigorIgor. A táncdalsátorban fellép Kovács Kati és Csepregi Éva is, míg a zene mellett a délutáni órákban ismert humoristák küzdenek meg egymással a hallgatók kegyeiért.
A civil pódiumon a kerekasztal-beszélgetéseké és a szervezeteké lesz a főszerep. A minden évben más városban megrendezett fesztivál előnye, hogy ha az egyetemisták megunnák a nomád körülményeket, a sátrazást, akkor új és új régiót ismerhetnek meg szervezett kirándulásokon. Most például elég csak buszra ülni, és fél óra múlva már Európa kulturális fővárosában bolyonghatnak – idegenvezetői útmutatás mellett – a fesztiválozók, ahol a rengeteg látnivaló mellett mindig akad kultúrprogram.
Szerdától irány rakamaz! Majdnem kétszáz fellépő, tíz színpad, hatalmas bulik és nívós rendezvények várják az érdeklődőket a július 14-én induló Hegyalja fesztiválra a Tokaj melletti Rakamaz kempingjébe. A fesztivál a környezetvédelmi összefogás jegyében fogant és mára komoly programsorozattá nőtte ki magát; a korábbinál nagyobb hangsúlyt fektetnek a természetvédelemre, és az idén nagyobb helyszínt kap a civil utca is.
Néhány héttel ezelőtt ugyan Tokaj területét még harmincezer köbméter víz borította, de kegyes volt az időjárás, a sok napsütésnek és szivattyúzásnak köszönhetően újra száraz a Tisza kemping és környéke, így hamarosan újra több tízezer vendég költözhet be a fesztivál területére. Az esti koncerteken ott lesz a legismertebb külföldi előadók mellett a hazai zenei élet színe-java. A Hegy’ színpadon többek között a Beatrice, a Tankcsapda, a Kispál és Borz, a Magna Cum Laude és a Quimby uralja a terepet. A Pepsi színpadon első nap a Zumbeispiel, a The Kolin, a Neo, valamint a Herbaliser és a Phunkroot együttesek zenélnek. Csütörtökön a Heaven Street Seven, a Budapest Bar és Ludmilla lépnek színpadra. Szintén a Pepsi színpadon láthatjuk majd pénteken az Édes keserűt, a Bëlgát, a Hősöket és a Theory Prót, szombaton pedig az Alvin és a Mókusokat. A Jim Beam színpadon az Insane, a finn Disco Ensemble csapata, a Deák Bill Blues Band, Hobo és bandája, valamint az Ossian koncertezik. A humoré lesz a főszerep, amikor a stand up comedy jeles képviselői – Badár Sándor, Kőhalmi Zoltán, Aranyosi Péter és Beliczai Balázs – nevettetik a fesztiválközönséget a hegyaljai napokon. A víziturizmus felé is nyitottak a szervezők: bárki részt vehet egy kellemes kenutúrán a Bodrogon és a Tiszán, de ökotúrákat is szerveznek a természetbarátok számára.

Rendkívüli egyeztetést tart a miniszterelnök