„Furcsa az időzítés, de akárhogy is van, a kémkedés továbbra is a nemzetközi politika alkotórésze.”
(Charles Kupchan, a Georgetown Egyetem professzora.)
„Az ilyen jellegű leleplezésekhez nehéz találni igazán kedvező időpontot!”
(Steven Pifer, az Egyesült Államok volt kijevi nagykövete, jelenleg a Brokings intézet kutatója.)
„A diplomácia dolga felmérni, hogy lehetséges-e egy adott országgal baráti kapcsolatokat építeni, míg a titkosszolgálatok a partner őszinteségét hivatottak ellenőrizni.”
(Jurij Drozdov vezérőrnagy, 1979 és 1991 között a KGB úgynevezett illegális felderítőket irányító osztályának vezetője.)
„Az orosz titkos ügynök fegyelmezett és mindent megtesz valódi identitásának elrejtése érdekében. Furcsa ezért, hogy a most őrizetbe vettek közül többen is orosz nevet használtak, és nyíltan oroszul vagy orosz akcentussal beszéltek.”
(Nyikolaj Zlobin, a washingtoni Center for Defense Information elemzője.)
„Ez a hálózatépítés nagyon jól szervezett, nagyon átgondolt és nagyon elavult megközelítés. A kémkedés ilyen formája korábban működhetett, de ma már hihetetlenül értelmetlen dolog.”
(Olga Oliker, a RAND Corporatian vezető politikai elemzője.)

Orbán Viktort és a Fideszt patkányozva fenyegeti Magyar Péter ukrán kapcsolata