Csökkenő tűzveszély

MTI
2010. 08. 21. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Moszkvában jócskán megtisztította a levegőt egy kedd esti vihar, és az idő le is hűlt az esőtől: tegnap reggel a levegő károsanyag-tartalma többnyire már jóval a megengedett maximális szint alatt volt – csak szénhidrogénekből múlta felül azt mintegy 25 százalékkal –, és már látszott a még halvány napsütés, de további javulás egyelőre nem várható. Országosan tegnap – a rendkívüli helyzetek minisztériumának hivatalos jelentése szerint – csaknem 600 tűz égett mintegy 93 ezer hektáron, s az oltáson a minisztérium részéről mintegy 160 ezer ember, 26 ezer gép és tíz repülőgép, illetve helikopter dolgozott. Képünkön egy tűzoltó próbálja megfékezni a lángokat a Moszkvától 340 kilométerre délkeletre fekvő Kustarevka. város külterületén. A tűz közben már elérte a cseronbili atomerőmű robbanásakor sugárfertőzötté vált zónát. (MTI)
fotó: REUTERS/Denis Sinyakov

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.