Évente egy tárgyalás Benedek ügyében

Egyelőre csak a földügyei miatt felel a bíróságon Benedek Fülöp, az agrártárca egykori szocialista államtitkára, akinek következő bírósági tárgyalását jövő március végére tűzte ki a Fővárosi Ítélőtábla.

Dénes Zoltán
2010. 08. 20. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lassan őrölnek az igazságszolgáltatás malmai Benedek Fülöp esetében: a Fővárosi Ítélőtábla jövő március végére tűzte ki az első bírósági tárgyalás időpontját a volt földművelésügyi államtitkár pákozdiként elhíresült földügyében – tudta meg lapunk. Az ítélőtábla tájékoztatási irodájának közlése szerint két tárgyalást terveznek lefolytatni másodfokon, így ítélet legkorábban csak 2011 áprilisában születhet. A volt szocialista államtitkárt hatalommal való visszaélés miatt első fokon másfél év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a Heves Megyei Bíróság. A bíróság határozata szerint Benedek Fülöp 2006 elején hivatali és eljárási jogait túllépve törvénytelen eszközökkel segítette, hogy egy természetvédelem alatt álló, Pákozdon található 202 hektáros állami földterület külföldi kézbe kerüljön. A tárgyaláson az ügyészség egy hangfelvételt is bemutatott, amelyen maga Benedek Fülöp hangsúlyozza beszélgetőtársának, személyesen „gazsulált” annak érdekében, hogy egy magánszemély hozzájuthasson az állam tulajdonában lévő pákozdi földterülethez. Az ominózus természetvédelmi terület először a Nemzeti Földalapkezelő Szervezethez (NFA) került, amely azt egy magyar állampolgárnak adta el 90 millió forintért. A vevő pár nappal később a földet egy kft.-be vitte, amit üzletrészével együtt 244 millió forintért adott el.
Az ítélet ellen az ügyész súlyosbításért, Benedek ügyvédje pedig a vád elengedését kérve fellebbezett, így került az ügy idén márciusban a Fővárosi Ítélőtáblához. A volt államtitkárának más ügyek miatt is fájhat a feje. A Budapesti Nyomozó Ügyészség jelenleg hivatalos személy által elkövetett vesztegetés bűntette miatt folytat nyomozást ismeretlen személy ellen, s ez ügyben Benedek neve akár jogosulatlan gépkocsihasználat miatt is felmerülhet. Skoda Gabriella, a vádhatóság szóvivője arról tájékoztatta lapunkat, hogy az augusztus közepén lejáró nyomozati határidőt októberig hoszszabbították meg.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.