Jankovics Marcell az NKA elnöke

Tölgyesi Gábor
2010. 08. 09. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Augusztus elejétől Jankovics Marcell veszi át a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) irányítását – erősítette meg a Magyar Nemzetnek a rajzfilmrendező, kultúrtörténész a lapértesüléseket. Jankovics az első Orbán-kormány idején már irányította a szervezetet. Az átadás-átvétel megtörtént, Jankovics egyeztetett Perlik Pállal, az NKA igazgatójával is, szakmai elképzeléseit valószínűleg a jövő héten hozza nyilvánosságra.
Harsányi László, az NKA korábbi elnöke június végén levélben kérte Réthelyi Miklóst, a nemzeti erőforrás miniszterét, hogy közös megegyezéssel bontsák fel a szerződését. Harsányi jelezte, nem tudja elfogadni, hogy a kormány kétmilliárd forintot zárolt az NKA idei költségvetéséből. Elnöki megbízatása 2010 végén járt volna le.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.