Kamaszok ölték meg a társukat

Hírösszefoglaló
2010. 08. 30. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Brutálisan kivégezte társát egy 14 és egy 15 éves fiú Hajdúnánás külterületén szerdán. A 16 éves fiatal holttestét csütörtökön késő este búvárok emelték ki a Keleti-főcsatornából. Szemtanúk szerint elvágták a torkát és kést szúrtak a hátába. A helyiek szerint a megölt fiú és 15 éves gyilkosa a hajdúnánási szakközépiskolában tanultak, a 14 éves tettes pedig szeptemberben lett volna nyolcadik osztályos.
A Haon.hu úgy tudja, hogy a három fiatalt az utóbbi időben sokat látták együtt, a tragédia napján, szerdán fürdeni mentek a Keleti-főcsatornához. Állítólag cigarettán vesztek össze. Este a megölt diákot hiába várták haza, szülei jelentették az eltűnését, a rendőrség keresni kezdte. Egy 2-3 kilométeres szakaszon az M3-as autópálya hídja és a tiszacsegei átkelő között a búvárok és a tűzoltók átfésülték a főcsatorna vizét. A holttestet végül a tiszacsegei híd közelében találták meg.
A fiú két társát csütörtökön őrizetbe vették. A rendőrség jövő hétre ígért tájékoztatást lapunknak. Addig is annyit közöltek, hogy emberölés megalapozott gyanújával két fiatalkorú ellen indított eljárást a megyei rendőrség, és kezdeményezik előzetes letartóztatásukat.
Kaposváron 2008 májusában osztálytársát végezte ki két 17 éves diák. A fiút egy erdőbe csalták, ahol bottal, vésővel, betondarabokkal megverték, majd eszméletlen áldozatukat egy tóba dobták.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.