Lemondott Rieb György, a Ferencvárosi Torna Club elnöke. Az FTC elnöksége ezután Kovács Miklós eddigi alelnököt, az Orangeways társaság vezérigazgatóját választotta meg a klub első emberének, akinek a pozícióját pedig Springer Miklós tölti majd be.
Rieb György üzleti elfoglaltságaival indokolta döntését. „Kaptam egy új munkát külföldön. Korábban is dolgoztam már más országban, ám eddig egy-két napot voltam távol, míg most ennyit leszek az országban, így pedig nem lehet a Fradit vezetni, ezért mondtam le, de továbbra is elnökségi tag maradok” – olvasható Rieb nyilatkozata az ulloi129.worldpress.com internetes oldalon.
Rieb 2007. június 5-én Dámosy Zsoltot váltva lett a sportegyesület elnöke, korábban az Aprilia cég vezetőjeként tevékenykedett a ferencvárosiak vízilabda-szakosztályánál. Elnöksége alatt angol befektető érkezett az FTC labdarúgóklubhoz: Kevin McCabe, az angol Sheffield United tulajdonosának cége, az Espalande Real Estate Ingatlanforgalmazó Kft. 2008 februárjában megnyerte a Ferencváros Üllői úti ingatlanjára kiírt hatodik pályázatot. Ám a stadion építése az eredeti tervek dacára nem kezdődött el az idén nyáron, mert az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) kifogásokat emelt az engedélyekkel kapcsolatban.
Rieb távozása a labdarúgó-szakosztály működését nem befolyásolja, amelynek már ezt megelőzőleg sem ő volt az első embere. Igaz, az FTC Zrt. vezetésében is több változás történt a közelmúltban: Berki Krisztián vezérigazgató június 4-én lemondott posztjáról, helyére június 23-án Berkes Zoltánt nevezték ki, ő alig másfél hónap után, augusztus 5-én távozott. Jelenleg Alexander Gers az igazgató, de valószínűleg ez is csak átmeneti állapot.

A Szlovák Közegészségügyi Hivatal továbbra is zárva tartja a párkányi strandot, a helyiek fellázadtak