Röviden

Munkatársainktól
2010. 08. 27. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Indokolatlan volna a kenyér drágulása
Nem a búza miatt lehet 300 forint egy kiló kenyér ára, a búza árváltozása nem indokol 30 százalékos kenyéráremelést – állítja a Magyar Agrárkamara. Közleményük szerint a dráguló búzának nincs olyan áremelő hatása, amiről a pékek és a molnárok beszámoltak az utóbbi hetekben. Az országban nem alakult ki hiány, néhány százezer tonna étkezési búza exportra is mehet, takarmányozásra is rendelkezésre áll a szükséges mennyiség. (D. Z.)

Gondban vannak a hazai kereskedők
Öt százalékkal több kereskedő kezdeményezte vállalkozása végelszámolását az év első felében, mint 2009 első hat hónapjában, mert kilátástalannak ítélte helyzetét – áll az Opten legfrissebb jelentésében. A 906 vállalkozó kedvét az vette el a további működéstől, hogy 4,7 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi forgalom, mert a vásárlók az olcsóbb és gyengébb minőségű árukat keresik. (H. P.)

Iskolabarát lesz az új menetrend
Szeptember elsejétől vezeti be az iskolába járáshoz jobban illeszkedő menetrendeket a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium azt követően, hogy 30 önkormányzattal egyeztetett az újraindított vasúti mellékvonalak nyári forgalmáról. Július 4-től ismét vonatozhatnak az utasok a Székesfehérvár– Komárom, Zirc–Veszprém, Pápa–Csorna, Karcag–Tiszafüred és Lajosmizse–Kecskemét szakaszokon. (N. V. Zs.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.