Közönségdíjat nyert az 1 című film
Az első filmes alkotásokat bemutató prágai Fresh Film Fest közönségdíját százötven alkotás közül Pater Sparrow (eredetileg: Verebes Zoltán) 1 című magyar játékfilmje kapta meg. Stanislaw Lem novellájának filmes adaptációját Granadában és Portóban már díjazták. (MN)
A Nemzeti Múzeum átalakításáról
A Mányi István Építész Stúdió Kft. tervezheti nettó 88 millió forintért a Magyar Nemzeti Múzeum és a Múzeumkert átalakítását, a hirdetmény nélküli tárgyalásos közbeszerzés eredménye a hétfői Közbeszerzési Értesítőben jelent meg. A Magyar Nemzeti Múzeum épületére és a Múzeumkert fejlesztésére január végén kiírt tervpályázat eredményét még június közepén hirdették ki. Mint azt korábban megírtuk, a tervek szerint a múzeum két udvarát „hálószerű üvegtetővel” fedik majd, itt kaphatnának helyet a nagykiállítások. Az építész leszögezte: minden változtatás hozzáadott érték, vagyis sehol nem bontják meg az épületet. A bővítésekkel nem veszélyeztetik az épület körül lévő növényzetet, a tervek meghagyják a fák 98 százalékát. (MN)
A Dél-Alföld Brüsszelben
Szeptember 10-én, a brüsszeli magyar kulturális központ évadnyitó ünnepségén Gyula két kiemelkedő személyisége előtt tisztelegnek. A száz éve született Kohán György Kossuth-díjas festőművész munkáiból retrospektív kiállítás nyílik, Erkel Ferenc Bánk bán, Hunyadi László és Dózsa György című operájából a Békéscsabai Bartók Béla Vegyes Kórus ad elő részleteket. A megnyitón Deutsch Tamás fideszes európai parlamenti képviselő mond beszédet. (M. S.)

QR-kódos csalás terjed parkolóautomatáknál