Meggyes: visszakozz Esztergomban

Nem választott alpolgármestert tegnapi rendkívüli ülésén Esztergom képviselő-testülete, miután a kérdést nem engedte napirendre venni a helyi Fidesz–KDNP-frakció. A város 60 napon túli lejárt adóssága meghaladja az 1,4 milliárd forintot, amiért a polgármester együttműködésre szólított fel.

MTI
2010. 10. 31. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Esztergom új önkormányzatának első döntése mulasztásos törvénysértés – közölte Tétényi Éva, a város független polgármestere, miután nem döntöttek az alpolgármesterről. Emlékezetes, a testület múlt vasárnapi alakuló ülésén a Fidesz helyi elnöke, Steindl Balázs önkormányzati képviselő kijelentette: a fideszesek Nyíri Attila MSZP-s képviselőt jelölnék alpolgármesternek. Tétényi azonban közölte, a legnagyobb frakcióból szeretne munkatársat maga mellé, s mivel őt illeti a jelölés joga, egyeztetést kezdeményez. A második napirendi pont tárgyalásakor a polgármester figyelmeztetett, a város 60 napon túli lejárt adóssága meghaladja az 1,4 milliárd forintot, így a képviselők vagy takarékossági intézkedéseket hoznak, vagy csődbiztost rendeltetnek ki. Ezután a polgármester tízperces szünetet rendelt el. A városháza előtt közben csaknem hatszáz ember követte kivetítőn a történteket, ők Tétényi Évát éltették.
Az ülés további részében a fideszes képviselők egy még nem létező bizottságot akartak a polgármester mellé rendelni az adósságrendezés koordinálására. Tétényi Éva erre leszögezte: „Lehet engem látványpolitizálással vádolni, de ennek itt és most vége. Nem fogom a nyakamba venni az előző városvezetés hibáit. A városnak 20 milliárd forintos az adóssága, a 60 napon túli tartozások között 2009-es kifizetetlen számlák is vannak, januárra mínusz 300 millió forint az előrejelzés. Ha nem képesek együttműködni, mondjanak le. A szembesítés azért ilyen brutális, mert baj van!” A polgármester szavaira hangos éljenzés hallatszott a térről. Az indulatosabbak „Gyávák vagytok!” kiáltással minősítették az eseményeket. A testület egyhangú döntéssel végül felhatalmazta a polgármestert, kezdjen tárgyalásokat a hitelezőkkel a követelések átütemezéséről.
Mint ismeretes, a városban azért nő a feszültség, mert Meggyes Tamás volt fideszes polgármester és az őt támogató képviselők nem kívánnak együttműködni az új vezetéssel. Úgy tudjuk, a Fidesz elnöksége előtt is téma volt a Megygyes körül kialakult helyzet. A kormánypárti politikusok továbbra is kiállnak a volt esztergomi polgármester mellett, de úgy döntöttek, a jelenlegi helyzetben az a legjobb megoldás, ha Meggyes háttérbe vonulásával megnyugszanak a viszonyok. Az elnökség egyik tagja lapunknak úgy nyilatkozott, ez nem jelenti azt, hogy a jövőben támogatnák az MSZP–Jobbik–LMP–MDF alkotta városvezetést. Meggyes bejelentette, átadja irodáját az új polgármesternek, lemond a hivatali autó használatáról, és nem vállal vezető szerepet a képviselő-testületben. Közben a helyi KDNP fizetett politikai hirdetést jelentetett meg, amelyben az áll: nem tudnak azonosulni a Fidesz megválasztott képviselőinek magatartásával, és kérik őket, alakítsanak ki partneri kapcsolatot a polgármesterrel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.