A szombati özönvízszerű esőzés miatt magyar idő szerint vasárnap hajnalra halasztották az időmérő edzést, amelyen Vettel teljesítette a leggyorsabb kört. S bizony hasznos volt az első startpozíció, mert a rajt után tömeges baleset rázta meg a mezőny hátsó felét. Az orosz Vitalij Petrov (Renault) a német Nico Hülkenberggel (Williams) ütközött, majd a falnak csapódott; a vb-pontversenyben hatodik brazil Felipe Massa (Ferrari) ugyanakkor az olasz Vitantonio Liuzzinak (Force India) hajtott; e négy pilótán kívül a viadal feladására kényszerült a brazil Lucas di Grassi (Virgin) és a rajt után a második helyre, a világbajnoki sorrendben éllovas Webber elé befurakodó, de autója jobb hátsó kerekét elvesztő lengyel Robert Kubica (Renault) is.
Bejött a biztonsági autó, s csak hét kör után folytatódhatott vagy inkább kezdődhetett el érdemben a 26. Japán GP az 5,807 kilométeres aszfaltcsíkon. Az 53 körös futam egyharmadánál Vettel állt az élen csapattársa, Webber és a korábbi kétszeres világbajnok Alonso előtt, de a trió mögött közvetlenül ott robogott a vb-pontversenyt vezető, így a végső győzelemre esélyes ötös fogat további két tagja, a címvédő brit Jenson Button (McLaren) és a szintén szigetországi Lewis Hamilton (McLaren) is. Féltávnál az élbolyban a legfőbb változást az jelentette, hogy a kerékcserék idején Button vette át az első helyet, de ez az állapot átmenetinek bizonyult, mert a végére visszaállt az eredeti sorrend. Akárcsak tavaly, Vettel győzött Szuzukában, a második Webber, a harmadik Alonso lett. A hétszeres világbajnok német Michael Schumacher (Mercedes) hatodikként ért célba.
Ha már nem tudott nyerni, akkor Webber számára tökéletesen alakult a sorrend, tovább növelte az előnyét a világbajnoki pontversenyben, igaz, most már nemcsak Alonsóval, hanem csapattársával, Vettellel is számolnia kell. Utóbbi két pilóta párharcában több futamgyőzelmének köszönhetően áll jobban a spanyol pilóta. Webber és Vettel tegnap elégedetten értékelt, Alonso viszont epésen megjegyezte: mint a korábbi tizenötből tizennégy, a szuzukai pálya is a Red Bullnak kedvezett. Meglátjuk, két hét múlva Jeongamban, a Dél-koreai Nagydíjon változik-e a helyzet.
Japán Nagydíj: 1. Sebastian Vettel (német, Red Bull) 1:30:27,323 ó, 2. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) 0,905 másodperc hátrány, 3. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari) 2,721 mp h., 4. Jenson Button (brit, McLaren) 13,522 mp h., 5. Lewis Hamilton (brit, McLaren) 39,595 mp h., 6. Michael Schumacher (német, Mercedes) 59,933 mp h., 7. Kobajasi Kamui (japán, Sauber) 1:04,038 p h., 8. Nick Heidfeld (német, Sauber) 1:09,648 p h.
A pontversenyek állása a 16. futam után (még három van hátra). Pilóták: 1. Webber 220, 2. Alonso 206, 3. Vettel 206, 4. Hamilton 192, 5. Button 189, 6. Felipe Massa (brazil, Ferrari) 128, 7. Nico Rosberg (német, Mercedes) 122, 8. Robert Kubica (lengyel, Renault) 114, 9. Schumacher 54, 10. Adrian Sutil (német, Force India) 47. Csapatok: 1. Red Bull 426, 2. McLaren 381, 3. Ferrari 334, 4. Mercedes 176, 5. Renault 133.

Eltűnt pásztói nőt keres a rendőrség