Csankot a gutaütés kerülgette

Munkatársunktól
2010. 11. 11. 23:00

NB I, 12. forduló
FTC–Szolnok 1-0 (0-0), Albert-stadion, 4000 néző, jv.: Berger. Gól: Rodenbücher (62.). Piros lap: Sztanisics (Szolnok, 90.).
Siófok–Pápa 0-1 (0-0), Siófok, 1000 néző, jv.: Veizer. Gól: Marics (52.).
MTK–ZTE 3-4 (0-3), Hidegkuti-stadion, 600 néző, jv.: Szilasi. Gól: Könyves (53.), Ladányi (64.), Eppel (84.), illetve Balázs (11.), Simon A. (34.), Rajcomar (43., 11-esből), Panikvar (90.).
Vasas–Haladás 2-1 (1-1), Illovszky-stadion, 500 néző, jv.: Fábián. Gól: Pancsava (26.), Németh N. (91.), illetve Sipos N. (23.).
Győr–Kecskemét 2-1 (2-1), Győr, 1500 néző, jv.: Andó-Szabó. Gól: Pilibaitis (18., 11-esből), Bouguerra (38.), illetve Némedi (45., 11-esből).
Újpest–Paks 2-3 (1-2), Szusza-stadion, 3000 néző, jv.: Garcia. Gól: Tisza (44.), Böőr (49.), illetve Éger (16.), Böde (32.), Bartha (60.)
Pénteken játszották: DVSC–Kaposvár 3-1, Videoton–Honvéd 0-2.

16. Haladás 12 1 4 7 13-21 7

Még pénteken a Honvéd bravúros győzelmet aratott a listavezető Videoton otthonában a labdarúgó NB I 12. fordulójában, szombaton pedig a Pápa és a ZTE, majd vasárnap a Paks is idegenben gyűjtötte be a három pontot. Az MTK–ZTE találkozó forgatókönyve igazán nem mindennaposan alakult, hiszen az egerszegiek 3-0-s előnnyel vonulhattak szünetre, de a 84. percben 3-3 állt az eredményjelzőn. S a vendégek győztes gólját a szlovén Leon Panikvar az utolsó percben, hatalmas szóló után szerezte meg. Csank János, a ZTE vezetőedzője a lefújás után elárulta, hogy csapata 3-0-s vezetésnél sem volt nyugodt, és megérezte, hogy
3-2 is lesz az állás. A 3-3-mal viszont ő sem számolt, s amíg el nem dőlt, hogy mégiscsak megnyerik a meccset, a gutaütés kerülgette…
Újpesten a Paks 2-0-s előnyt adott le, ám 2-2 után itt is a látogatók örülhettek, Bartha László a 60. percben döntött; csúsztatott fejese a jobb oldali kapufáról pattant be.
– 2-0-nál eldönthettük volna a találkozót, de az is igaz, hogy ezt 2-2-nél az Újpest is megtehette volna. Fordulatokban gazdag mérkőzés volt, és egy kicsit meg is vagyok hatódva. Nem kis dolog, hogy a csapat 2-2 után újítani tudott, és győzött Újpesten – nyilatkozta Kis Károly, a Paks vezetőedzője.
Az utolsó helyezett Haladást az ág is húzza, a Vasas Németh Norbert 91. percben esett góljával győzte le 2-1-re a szombathelyieket.

Nyíregyházi hetes. Az NB II 12. fordulójában, Keleti csoport: Orosháza–Újpest II 2-0, Cegléd– REAC 0-2, Hajdúböszörmény– Diósgyőr 1-2, Kazincbarcika–Vecsés 1-0, Vác–DVSC II 2-0, Makó– Nyíregyháza 0-7, MTK II–Bőcs 4-1, Mezőkövesd–Békéscsaba 1-2; élcsoport: 1. Nyíregyháza 27, 2. MTK II 25, 3. DVTK 23. Nyugati csoport: Baja–Szigetszentmiklós 3-1, Ajka–Veszprém 2-0, Videoton II– FTC II 1-0, Kaposvölgye–Győri ETO II 0-2, Gyirmót–Kozármisleny 3-1, Honvéd II–Budaörs 0-0, BKV Előre–Tatabánya 0-0. A Pécs– Barcs találkozó elmaradt. Az élcsoport: 1. Gyirmót 25, 2. Baja 25, 3. Videoton II 25.