Csikorogva gördülnek a Loki kerekei

A Videoton megállíthatatlannak tűnik, egyébként továbbra is kiszámíthatatlan a magyar labdarúgó-bajnokság. A hét végi 11. fordulóban az eddig nyeretlen Haladás új edzőjével, Aczél Zoltánnal 4-0-ra kiütötte a Siófokot, a Szolnok az MTK-t, a Pápa az Újpestet, a Paks pedig a Győrt verte. A Debrecen tegnap csak a 88. percben szerzett góllal győzte le a Ferencvárost, s feljött az ötödik helyre.

Munkatársunktól
2010. 11. 03. 23:00

NB I, 11. forduló
Pápa–Újpest 3-1 (1-0), Pápa, 3000 néző, v.: Kassai. Gól: Maric (4., 64.), Heffler N. (81.), illetve Tisza (72.).
Kaposvár–Honvéd 0-0, Kaposvár, 2500 néző, v.: Takács J. Kiállítva: Pavlovic (Kaposvár, 68.).
Haladás–Siófok 4-0 (1-0), Szombathely, 3500 néző, v.: Solymosi. Gól: Kenesei (34., 11-esből), Tóth P. (74.), Nagy G. (78., 90.). Kiállítva: Kecskés (65.).
Kecskemét–Videoton 2-4 (1-1), Kecskemét, 4500 néző, v.: Bede. Gól: Némedi (20., 11-esből), Csordás (74.), illetve Alves (27., 46.), Polonkai (61.), Nikolic (71.).
Szolnok–MTK 2-1 (1-0), Szolnok, 800 néző, v.: Németh Á. Gól: P. Sztanisics (16.), Remili (67., tizenegyesből), illetve Tischler (50.). Kiállítva: Sütő (67. perc).
ZTE–Vasas 2-1 (0-0), Zalaegerszeg, 3000 néző, v.: Oláh G. Gól: Rajcomar (72.), Miljatovic (92.), illetve Mileusznics (70.).
DVSC–FTC 2-1 (1-0), Debrecen, 8000 néző, v.: Iványi. Gól: Kabát (5., 11-esből), Czvitkovics (88.), ill. Rodenbücher (75.). Kiállítva: Kabát (57.).
Pénteken játszották: Paks–Győr 2-1.
A góllövőlista. 11: Alves (Videoton); 6: Ferenczi (Vasas), Rajcomar (ZTE), Tischler (MTK); 5: Heffler (Pápa), Maric (Pápa), Montvai (Paks), Rajczi (Újpest), Schembri (Ferencváros), Tisza (Újpest).
A 12. forduló programja
Október 29., péntek: DVSC–Kaposvár, Videoton–Honvéd; október 30., szombat: FTC–Szolnok, MTK–ZTE, Vasas–Haladás, Siófok– Pápa, Győr–Kecskemét; október 31., vasárnap: Újpest–Paks.

Már az 5. percben vezetést szerzett a DVSC. Adriano a 16-oson belül hozzáért Szakályhoz, aki nyomban a földre huppant, Iványi játékvezető 11-est ítélt, amit Kabát értékesített. Az első félidőt uralta a hazai csapat, ám nem tudott újra betalálni, s a második félidőre feljött a Fradi. Kabát ráadásul ekkor nehéz helyzetbe hozta a társait, lekönyökölte Balogot, amiért a bíró kiállította. Emberelőnyben támadott a Ferencváros, s a 75. percben egyenlített. Malinauskas az őszön sokadik hibájaként egy szöglet után Rodenbücher elé ütötte a labdát, aki kilőtte a bal alsót. A zöld-fehérek nem tudtak élni a lélektani előnnyel, a DVSC ráérezve a lehetőségre nem érte be egy ponttal. A 88. percben Czvitkovics tekert Ranilovic hálójába, amivel 2-1-re nyert a Debrecen. Prukner László, az FTC mestere sportszerűen elismerte, megérdemelten győzött a Loki, Herczeg András megkönynyebbülten azt emelte ki, hibázott, mert Kabátot már korábban le kellett volna cserélnie. A jövő héten nem lesz ilyen gondja.

NB II, 11. forduló. Keleti csoport: Diósgyőr–Kazincbarcika 1-0, REAC–Mezőkövesd 1-1, Békéscsaba–Hajdúböszörmény 1-1, Orosháza–Cegléd 2-0, Vecsés– MTK II 0-1, DVSC II–Makó 1-0, Újpest II–Nyíregyháza 0-2, Bőcs– Vác 1-3; az élcsoport: 1. Nyíregyháza 24 pont, 2. MTK II 22, 3. Mezőkövesd 21.
Nyugati csoport: Kozármisleny–Videoton II 2-2, Tatabánya–Gyirmót 0-4, Veszprém– BKV Előre 1-2, Szigetszentmiklós–Ajka 1-1, Budaörs– Ferencváros II 0-0, Győr II–Baja 1-2, Barcs–Kaposvölgye 3-0; az élcsoport: 1. Gyirmót 22 pont, 2. Baja 22, 3. Videoton II 22.