Hárman már révbe érhetnek

A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában ma este a címvédő Inter, valamint a Barcelona és a Lyon is biztosíthatja helyét a legjobb tizenhat között. A még pontveszteség nélkül álló franciáknak a döntetlen is elég a Benfica ellen, az olaszoknak viszont le kell győzniük a Tottenham, a spanyoloknak pedig az FC Köbenhavn csapatát. A feladatokat nehezíti, hogy idegenben kell megoldani őket.

Munkatársunktól
2010. 11. 11. 23:00

A Bajnokok Ligájában a pályaválasztói jog felcserélésével ma ugyanaz a szereposztás, mint legutóbb, október 20-án volt, és két hete a San Siróban bő félóra elteltével úgy tűnt, hogy az Inter kivégzi a Tottenhamet. A 35. percben már 4-0-ra vezetett az A csoportbeli meccsen, ám ezután Gareth Bale mesterhármast ért el, s a 4-3-as végeredmény azt bizonyítja, hogy a BL-címvédő védelme sem feltörhetetlen. Az angolokat tüzelheti a Premier League hét végi fordulójában játszott meccsük is, amit elbuktak az Old Traffordon. A Manchester United 2-0-ra nyert, s a második gólról még sokat fognak beszélni. A 85. percben Nani elesett a 16-oson belül, a játékvezető nem ítélt semmit, Gomes kapus viszont azt hitte, hogy ő végezhet el szabadrúgást. Leállította a labdát, amit a szemfüles portugál a hálóba lőtt. A Tottenham–Inter összecsapást ma Kassai Viktor vezeti, s a londoniak brazil hálóőre minden bizonnyal jobban figyel majd a sípszóra…
A B jelű kvartettben az eddig százszázalékos Lyon két hete hazai pályán 2-0-ra verte a Benficát, s mivel hat ponttal gyűjtött, többet, mint a csoportban jelenleg harmadik helyezett portugál együttes, a Hapoel Tel Aviv pedig nullán áll, Lisszabonban a döntetlen is elegendő számára a nyolcaddöntőhöz. A legrangosabb sorozatban a Lyonnak ez lesz a 100. meccse, ami még egy ok az ünnepléshez. A D csoportban a Barcelona is jubilál, az FC Köbenhavn együtteséhez a 150. BL-fellépésére utazik. A katalánok a Camp Nouban Lionel Messi duplájával 2-0-ra nyertek, s ha most is győznek, máris a legjobb 16 közé jutnak. A C csoport éllovasa, a Manchester United ugyanakkor hiába nyerne a Bursaspor stadionjában, még nem érhet révbe.
BL-csoportkör, 4. forduló, mai program, A csoport: Tottenham–Internazionale 20.45, Werder Bremen–Twente 20.45; az állás: 1. Inter 7, 2. Tottenham 4, 3. Twente 2 (4-7), 4. Werder Bremen 2 (3-7). B cs.: Hapoel Tel Aviv–Schalke 20.45, Benfica–Olympique Lyon 20.45; az állás: 1. Lyon 9, 2. Schalke 6, 3. Benfica 3, 4. Hapoel 0. C cs.: Bursaspor–Manchester United 20.45, Valencia–Glasgow Rangers 20.45; az állás: 1. Man. United 7, 2. Rangers 5, 3. Valencia 4, 4. Bursaspor 0. D cs.: Rubin Kazany–Panathinaikosz 18.30, FC Köbenhavn– Barcelona 20.45; az állás: 1. Barcelona 7, 2. FC Köbenhavn 6, 3. Rubin Kazany 2, 4. Panathinaikosz 1.

A Bundesliga 10. fordulójának rangadóján a Mainz hazai pályán 2-0-ra kikapott a Dortmundtól, és a tabella első helyét is át kellett adnia legyőzőjének. Az idénybeli második vereségüket elszenvedő házigazdáknál Szalai Ádám végigjátszotta a találkozót, sőt, a második félidő elején büntetőt is kiharcolt, amelyet azonban Eugen Polanski kihagyott. A szintén mainzi Lőw Zsoltot és a dortmundi Hajnal Tamást nem nevezték a mérkőzésre. Németország, 10. forduló: Bayern München–Freiburg 4-2, Köln– Hamburg 3-2, Kaiserslautern– Mönchengladbach 3-0, St. Pauli– Frankfurt 1-3, Wolfsburg–Stuttgart 2-0, Werder Bremen–Nürnberg 2-3, Schalke–Leverkusen 0-1, Mainz–Dortmund 0-2, Hoffenheim–Hannover 4-0. Élcsoport: 1. Dortmund 25, 2. Mainz 24, 3. Hoffenheim 18.

A Premier League-ben a listavezető Chelsea és az Arsenal is nehezen gyűjtötte be a három pontot. Előbbi a Blackburn vendégeként, utóbbi hazai környezetben a sereghajtó West Ham ellen nyert hajrában szerzett találattal. A Gera Zoltánt végig a soraiban tudó Fulham két góllal legyőzte a Wigant. Anglia, 10. forduló: Wolverhampton– Manchester City 2-1, Arsenal– West Ham 1-0, Blackburn–Chelsea 1-2, Everton–Stoke City 1-0, Fulham–Wigan 2-0, Aston Villa–Birmingham 0-0, Manchester United– Tottenham 2-0, Newcastle–Sunderland 5-1, Bolton–Liverpool 0-1. Élcsoport: 1. Chelsea 25, 2. Arsenal 20, 3. Manchester United 20.

A Serie A rangadóján a Juventus 2-1-re nyert a Milan otthonában. Koman Vladimir csapata, a Sampdoria 1-0-ra győzött Cesenában, s a magyar futballista végigjátszotta a találkozót. A Brescia hazai pályán 1-0-ra kikapott a Napolitól, a vendéglátóknál Vass Ádám az 55. percben állt be. Olaszország, 9. forduló: Genoa–Inter 0-1, Milan–Juventus 1-2, Roma–Lecce 2-0, Palermo–Lazio 0-1, Bari–Udinese 0-2, Brescia–Napoli 0-1, Cagliari–Bologna 2-0, Cesena–Sampdoria 0-1, Parma–Chievo 0-0, Catania–Fiorentina 0-0. Élcsoport: 1. Lazio 22, 2. Inter 18, 3. Milan 17.

A spanyol élvonalban a Zaragoza 1-1-es döntetlent ért el Valenciában, a vendégeknél Pintér Ádámot a szünetben lecserélték. Vadócz Krisztián csapata, az Osasuna 4-1-re kikapott a Santander vendégeként, a magyar játékos a 84. percben lépett pályára. Spanyolország, 9. forduló: Valencia–Real Zaragoza 1-1, Herculés–Real Madrid 1-3, Atlético Madrid–Almería 1-1, La Coruna–Espanyol 3-0, Málaga–Real Sociedad 1-2, Santander–Osasuna 4-1, Gijón–Villarreal 1-1, Barcelona–Sevilla 5-0. Élcsoport: 1. Real Madrid 23, 2. Barcelona 22, 3. Villarreal 20.