Élőben közvetíti a televízió a 83 éves egykori egyiptomi elnök, Hoszni Mubarak a kairói rendőr-akadémia épületében holnap kezdődő perét – közölte tegnap a tárgyalást vezető bíró, Ahmed Refát.
Mubarakot még a múlt héten Kairóba szállították a vörös-tengeri Sarm-es-Sejkből, ahol megromlott egészségi állapota miatt kórházban őrizték. Az al-Dzsazíra hírtelevízió szerint nagyon sok egyiptomi úgy véli, mindez csak álca, és Mubarak koránt sincs olyan rossz állapotban, mint azt a világgal elhiteti. Az elnököt többek között a januári-februári 18 napos felkelés idején meghalt csaknem kilencszáz tüntető meggyilkolásának elrendelésével, illetve korrupcióval vádolják. Mubarak perét összevonták Habib al-Adli egykori belügyminiszter ellen indított eljárással, akit ugyanazzal gyanúsítanak, mint a bukott államfőt. Közben tegnap a kairói Tahrír téren ismét összecsapott a hadsereg a tüntetőkkel, akik hetek óta Mubarak mielőbbi bíróság elé állítását követelik.
A tévé is közvetíti Mubarak tárgyalását
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!