Röviden

MN
2011. 08. 10. 22:00

Ifi vb-rekord
Rekordot felállítva 5 arany-, 6 ezüst- és 5 bronzérmet szereztek a magyarok a brandenburgi ifjúsági kajak-kenu vb-n. Alig volt olyan döntő, amelyik után nem állhatott dobogóra honfitársunk. (MN)

Senánszky aranya
Senánszky Petra 200 méteres uszonyos gyorsúszásban világcsúccsal aranyérmet szerzett a hódmezővásárhelyi 16. uszonyos és búvárúszó-vb második napján, melyen még egy ezüst- és három bronzérmet is begyűjtöttek a mieink. (MTI)

Herczeg vb-ezüstje
Az egy korcsoporttal lejjebb idén Eb-t nyert Herczeg Norbert ezüstérmet szerzett az asztanai junior ökölvívó-vb-n, miután a fináléban 10-10-et követően segédpontokkal 56-52-re kikapott a hazai szorító előnyét élvező kazah Bekzsan Kilatbelijevtől. (MN)

Rossz főpróba
Az augusztusi Eb-pótselejtezőre készülő magyar férfi kosárlabda-válogatott szombaton 83-75-re kikapott a szerb Universiade-válogatottól.
A két csapat pénteken Szombathelyen is találkozott egymással, akkor a magyarok nyertek. (MTI)

Loeb győzött
A sorozatban hétszeres világbajnok, s a pontversenyben most is éllovas francia Sébastien Loeb nyerte szombaton a Finn-ralit, a világbajnoki sorozat 8. futamát. Loeb mögött a hazai közönség előtt szereplő Jari-Matti Latvala végzett a 2., a szintén francia Sébastien Ogier a 3. helyen. Turán Frigyes és Zsiros Gábor a 17. pozícióban zárt. (MTI)

Stekelenburg: Roma
Az AS Románál folytatja pályafutását Maarten Stekelenburg, a tavaly világbajnoki ezüstérmet szerzett holland labdarúgó-válogatott kapusa. A 29 éves hálóőr az Ajaxot hagyja el az olasz klub kedvéért, az amszterdamiakkal háromszor nyert bajnoki címet és kupát is. A 40-szeres válogatott Stekelenburg a brazil Alexander Donit váltja Rómában, aki a Liverpoolhoz szerződött. (MTI)

Kikapott a Barca
A Manchester United 2-1-re verte a Barcelonát az egyesült államokbeli Landoverben. Az angolok Nani révén jutottak vezetéshez a 82 ezer néző előtt játszott bemutató futball-mérkőzésen, de Thiago egyenlített. A győztes találatot – egy kontratámadás végén – Michael Owen szerezte a 76. percben. Az idei Bajnokok Ligája döntőjében is ez a két gárda csapott össze egymással, akkor a katalánok 3-1-re nyertek. (MTI)

Totó
A 30. heti, 2. fordulós helyes tippek: X, 2, X, X, 1, 1, 1, 2, 1, 2, 1, 2, 1, 2. (MTI)