A radarállomások veszélyességét firtató kérdésre a szakemberek egybehangzóan elmondták: eddig évekre visszamenőleg semmilyen radar okozta betegséget nem tapasztaltak a radarokat működtető állomány soraiban, sőt ezt a HM-től független szakértők is megállapították. Szűcs Pál felhívta a figyelmet arra is, hogy a radarok környékén dolgozó civil műsorszórók teljesítménye sokkal magasabb, mint a már működő, valamit a Tubesre tervezett radaroké. A technológiáról szólva hozzátette: ilyen állomások működnek napjainkban is Lengyelországban, Csehországban, Ausztriában és Norvégiában is.
(mti)

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!