Jogi lépéseket fontolgat a Fidelitas és a Vállalkozók Pártja

Szijjártó Péter, a Fidelitas elnöke és Herman István, a Vállalkozók Pártjának vezetője is jogi lépéseket fontolgat, mert szerintük több sajtóorgánum félrevezetően számolt be a VP elleni, pénzmosás gyanújával indult nyomozásról.

MNO
2007. 11. 23. 19:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Először a Magyar Nemzet írt arról, hogy a Nemzeti Nyomozó Iroda pénzmosás gyanújával tartott házkutatást Herman Istvánnál, aki azonban nem ezt az írást, hanem a HVG most csütörtökön megjelent cikkét kifogásolja, míg Szijjártó Péter a Blikk-kel szemben tervez jogi lépéseket, mert "Pénzmosásgyanú a Fidelitasnál" címmel közölt egy írást.

Az ügy hátterében a Vállalkozók Pártja jogilag tisztázatlan vezetési helyzete áll, ugyanis a párt tavaly őszi kongresszusán megválasztott Herman Istvánt nem ismeri el a korábbi elnök, Császár Antal, aki emiatt jogi útra vitte az ügyet, így az új vezetést a bíróság jogerősen nem jegyezte be.

Herman István elmondása szerint ugyanakkor a jogerőre emelkedésig meg akarták akadályozni, hogy Császár Antal rendelkezzen a közben egyesületté minősített VP bankszámlája felett, ezért egyrészt új bankszámlát nyitottak a szervezet nevében, másrészt pedig arra kérték a Fideszt, hogy ne utalja át azt az összeget, amely a két párt választási megállapodása szerint a VP-nek járna. (Ez a Fidesz állami támogatásának 6 százaléka).

Herman István azt mondta: ezzel párhuzamosan idén januárban 12,5 millió forintos szerződést kötöttek a Fidelitasszal, amiben azt vállalták, hogy fiatal vállalkozók számára szerveznek programokat, konferenciákat. A pénz az elnökségi jóváhagyással létrehozott új számla szintén elnökségi jóváhagyással nyitott, házipénztárként használt alszámlájára került, amely viszont már Herman István nevére szólt.

Emiatt kezdett vizsgálódni a HVG szerint a Nemzeti Nyomozó Iroda. Az NNI az MTI megkeresésére nem akart nyilatkozni az ügyben. Herman István szerint azonban szó sincs pénzmosásról, hiszen nem bűncselekményből származó pénzt fogadtak be és használtak fel, hanem egy létező szerződés alapján teljesítettek, a Fidelitas magánforrásokból gyűjtött pénzéből.

Mint mondta, a 12,5 millió forinttal el tudnak számolni, a számlákat, a kiadási bizonylatokat és a Fidelitasszal kötött szerződést átadta a Nemzeti Nyomozó Irodának, bár furcsállja, hogy tanúként hallgatták meg, de mégis házkutatást tartottak nála. Herman István, aki tavasszal Magyar Vállalkozók és Munkaadók Pártja néven új pártot alapított, úgy látja, mintha "külső erők" mozgatnák ezt az ügyet, ami szerint összefüggésben lehet azzal, hogy a Heves megyei közgyűlési fideszes frakcióigazgatójaként "nekifeszül" a kórházkiárusításnak.

Mint mondta, jogi lépéseket fontolgat a HVG ellen, mert szerinte köszönő viszonyban sincs egymással a lapnak adott interjúja és a csütörtökön megjelent cikk, amelyben a HVG a Zuschlag-féle botrányhoz hasonlította az ügyet.

Szijjártó Péter azt mondta: az ifjúsági szervezeti háló erősítése érdekében kötöttek megállapodást a Vállalkozók Pártjával, aminek értelmében a 12,5 milliós támogatást a Fidelitas átutalta. Közölte: minden olyan médiummal szemben, amely megpróbálja a Fidelitast belekeverni ebbe az ügybe, jogi lépéseket tesz. Hozzátette: ügyvédje hétfőn benyújtja a keresetlevelet a Blikkel szemben, amely honlapján "Pénzmosásgyanú a Fidelitasnál" címmel tett közzé cikket, bár később Vállalkozók Pártjára javította a címet.

(mti)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.