A KKSZ által október 30-ára szervezett, a buszsofőrök kedvezményes nyugdíjazásának ügyében tartott demonstrációhoz csak a Somogy megyei tagszervezet dolgozói csatlakoztak munkabeszüntetéssel. A bíróság ezt első fokon már az eseményt megelőzően jogellenesnek ítélte, amit a közelmúltban megszületett jogerős ítélete megerősített. A Kapos Volán vezetése, hivatkozva a céget ért erkölcsi kárra, kezdeményezte a helyi szakszervezeti vezető munkaviszonyának rendkívüli felmondással történő megszüntetését, mivel álláspontja szerint felelőssé tehető a jogellenes sztrájkért.
Spirk János, a KKSZ somogyi alapszervezetének elnökhelyettese elmondta, szerdai rendkívüli ülésükön úgy határoztak, hogy levélben és aláírásgyűjtéssel is tiltakoznak a munkáltatói intézkedés ellen. A sztrájkot ugyanis a szakszervezet intézőbizottsága együttesen szervezete, nem lehet azért egy embert felelőssé tenni – tette hozzá.
Korcsolayné Kovács Krisztina, a KKSZ elnöke az üggyel kapcsolatban elmondta, a Kapos Volán lehetővé tette számukra, hogy éljenek az ügyben a véleményezési jogukkal. Álláspontjukat hamarosan eljuttatják a cégvezetésnek, miszerint nem tartják elfogadhatónak a szakszervezeti vezető elbocsátása mellett felhozott indokokat. A KKSZ elnök kifejtette, a sztrájk idején még nem volt jogerős a bíróság döntése, a sztrájkról való döntés kollektív volt, és nem utolsó sorban a szakszervezeti vezető elbocsátásával ellehetetlenülne a somogyi alapszervezet, amely fontos tagja a KKSZ-nek.
Torma Kálmán, a Kapos Volán vezérigazgatója az üggyel kapcsolatban korábban hangsúlyozta, a cég jelenleg úgy állja a szakszervezeti vezető bérét, hogy az nem végez a számukra effektív munkát. A társaság részéről indított eljárás csak a céggel való munkaviszonyt érintheti, a szakszervezeti vezetői státuszt nem – tette hozzá.
(mti)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.