Somoskőújfalun éjfélkor a falu lakóit várták a település határában álló határőr-épületbe, turisták, pedig gyertyával a kezükben másztak fel a somoskői várhoz, ahol éjfélkor szlovákiai társaikkal találkoznak.
A szlovén határon, Rédicsnél is este óta zajlott az ünnepség forralt bort, a forró teát mértek, mindkét oldalon várták a szimbolikus határnyitást. Egy kis protokolláris ünnepséget is tartottak, ahol elhangzott: a most történtek tulajdonképpen egy újraegyesülést jelenteknek a határok módosulása nélkül, és ezzel apáink, nagyapáink vágya volt valóra.

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!