Megtalálta a konvergenciaprogram a szegedi közszolgáltatást

A közszolgáltatási díjak emeléséről döntött a szegedi közgyűlés pénteki ülésén, a szolgáltatások többségének esetében három évre előre. Botka László (MSZP) polgármester a vita során elmondta, a díjak több évre előre történő rögzítését a konvergenciaprogram meghatározta makrogazdasági folyamatok és a korábbi fejlesztésekhez kapcsolódó kötelezettségek lejárta teszi lehetővé.

MNO
2007. 12. 14. 19:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyimesi László, a Fidesz frakcióvezetője szerint az áremelések egy átlag szegedi családnak 40 ezer forintos többletterhet jelentenek majd 2008-ban. A politikus úgy véli a "félévente változó adójogszabályok mellett" felelőtlenség három évre előre meghatározni a közszolgáltatások díjait.

A szegedi helyi közlekedés díjai 2008-ban 8,5, 2009-ben 7, 2010-ben pedig 5,3 százalékkal nőnek. A vonaljegy januártól 210, júliustól 220 forint, a havi bérlet az első félévben 4800, a másodikban pedig 4900 forint lesz. Január 1-jétől a parkolási díjak mintegy 20 százalékkal emelkednek: Szegeden a belvárosban az egyórás várakozás 260 helyett 310 forint. A közgyűlési döntés értelmében 2009-ben további 10, 2010-ben pedig 5 százalékkal nőnek a parkolási díjak.

A lakossági vízdíj jövőre mintegy 12, 2009-ben 7, 2010-ben 4,4 százalékkal nő, a háztartások által fizetendő díj azonban mégis csökken jövőre, mivel a köbméterenként 31 forintos környezetterhelési díj 6 forintra mérséklődik az elkészült biológiai szennyvíztisztítónak köszönhetően. A távfűtés költségei 2008-ban egy átlagos méretű és fogyasztású szegedi lakás esetében 2,3 százalékkal nőnek, ez a hődíj 1 százalékos csökkentéséből és az alapdíj emeléséből adódik össze.

A temetkezési szolgáltatások esetében a díjemelés jövőre 7,9, 2009-ben 4,8, 2010-ben pedig 3 százalékos lesz. A hulladékszállítás díja 15, a kéményseprés 8,5 százalékkal nő 2008-ban a csongrádi megyeszékhelyen.

A közgyűlés arról is döntött, hogy az időseket és a fogyatékkal élőket ellátó otthonokba 10-15 százalékkal, a bölcsődékben, nevelési-oktatási intézményekben pedig 7,6 százalékkal emeli a térítési díjakat. A helyi adórendeletek módosításával a közgyűlés négyzetméterenként 900 forintról 971 forintra emelte az építményadót; az idegenforgalmi adó pedig személyenként és naponta 300 forintról 350 forintra emelkedik a csongrádi megyeszékhelyen 2008. január 1-jétől.

(mti)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.