A miskolci kórház szelektíven gyűjti a hulladékot

Az országban elsőként Miskolcon, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei kórházban vezették be az egészségügyi intézményben keletkező kommunális hulladékok szelektív gyűjtését – közölte a kórház főigazgató-főorvosa keddi sajtótájékoztatóján.

MNO
2008. 04. 08. 12:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az egészségügy területén a gyors és folyamatos fejlődés, illetve az újabb követelmények ösztönözték a kórházat, hogy olyan szelektív hulladékgyűjtési rendszert dolgozzon ki, amely könnyen fejleszthető – mondta Csiba Gábor. A rendszer bevezetése előtt egy felmérés segítségével határozták meg a szelektíven gyűjtendő hulladékfajtákat – tette hozzá.

Tájékoztatása szerint szelektíven gyűjtik a műanyag palackokat, az ivóleves papírdobozokat, a papírt és a kartonpapírt. Az előzetes felmérések alapján, és az osztályok, részlegek igényei szerint vásároltak 300-300 darab 38 literes tárolót az ivóleves dobozok, illetve a műanyag palackok gyűjtéséhez és 330 papírgyűjtőt. Mindezek összköltsége csaknem egymillió forint volt. A főigazgató-főorvos beszámolt arról is, hogy a szelektíven gyűjtött, újrahasznosítható hulladékok elszállíttatása, amennyiben az a szelektivitásnak megfelelő, a kórháznak nem jelent költséget.

Kiemelt feladatnak nevezte, hogy a betegek és hozzátartozóik körében is elérjék a szemléletváltást. „A jelenleg megvalósított rendszer bizonyára nem tökéletes – erősen alkalmazkodik anyagi lehetőségeinkhez –, de fejleszthető, és a hatékony működése érdekében szívesen fogadjuk a dolgozók, betegek észrevételeit, javaslatait” – jegyezte meg.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.