Tíz évvel ezelőtt, 1998-ban két sportcélú ingatlant kapott a város: a 3,82 hektáros SZVSE-pályát egy sportegyesület, a 8,5 hektáros SZEOL-pályát pedig az önkormányzat. Az állam ellenszolgáltatás nélkül azzal a feltétellel adta át az ingatlanokat, hogy legalább 15 évig sportcélra használják, s ez idő alatt azokat nem idegeníthetik el és nem terhelhetik meg – mondta a politikus sajtótájékoztatóján. Hozzátette: a jogszabály szerint a sportigazgatási szerv – pillanatnyilag az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium – a kötöttségek alól méltányosságból felmentést adhat, amennyiben az értékesítés célja azonos vagy hasonló sportcélú, értékben egyező vagy azt meghaladó ingatlan megszerzése.
„A városvezetés és az őket támogató üzletemberek” által kidolgozott ingatlantranzakciókat követően a két sportcélú ingatlanból lesz egy sport- és egy kereskedelmi célú ingatlan, a milliárdos értékű SZVSE-pályát pedig „elüzletelik” – mondta a képviselő. Szerinte a tranzakciók során Szeged vagyont veszít, ami nem szolgálja sem a városlakók, sem a sport érdekeit. Oláh János azt mondta, hogy a szocialista városvezetők a helyi SZDSZ támogatását sem tudták megszerezni a konstrukcióhoz.
Szentgyörgyi Pál (MSZP) gazdaságért és sportért felelős alpolgármester az MTI-nek elmondta, hogy a fejlesztések nyomán a város sportcélú ingatlanjainak száma nem csökken, mert részben a befektetőktől származó pénzből egy fedett uszoda épül a megyeszékhelyen. A politikus szerint elképzelhető, hogy a labdarúgás kedvelői úgy élik meg, a SZVSE-pálya értékesítésével a sportág lehetőségei csökkennek, az ott található focipályát azonban jelenleg sem használják. Az egyesület labdarúgói, ahogy a szakosztályok többsége, jelenleg is önkormányzati tulajdonú ingatlanon edz.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.