FAZ: Magyarország elbizonytalanítja a beruházókat

A beruházók körében növekszik az elbizonytalanodás Magyarországon – írja szerdai számában a Frankfurter Allgemeine Zeitung. A konzervatív német napilap arról is hírt ad: a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) jövő héten nyilvánosságra kerülő éves jelentésében is a beruházók magyar konjunkturális kilátásokat illető szkepticizmusáról ír.

MNO
2008. 04. 02. 9:17
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magyarország elbizonytalanítja a beruházókat címmel közölt tudósítást szerdán a magyarországi belpolitikai eseményekről a Frankfurter Allgemeine Zeitung. A konzervatív napilap bécsi keltezésű írásának alcímében arra mutatott rá, hogy a koalíciós szakítás késlelteti a szerkezeti reformok végrehajtását.

Az újság szerint a beruházók körében növekszik az elbizonytalanodás Magyarországon. Beszámolt az elmúlt napokban történtekről, a népszavazásról, valamint arról, hogy a referendum eredményeként a kormány a vizitdíj, kórházi napidíj és tandíj visszavonására kényszerült. A lap úgy vélekedett, hogy ez utóbbi lépés ellenére a költségvetés szanálása rövid távon folytatódik.

A reformok iránti elkötelezettség csökkenését érzékelik a nemzetközi beruházók, illetve a hitelminősítő intézetek is – állapította meg a német konzervatív napilap, utalva arra, hogy a Standard and Poor's intézet stabilról negatívra rontotta Magyarország adósosztályzati besorolását. A FAZ beszámolt arról is: a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) jövő héten nyilvánosságra kerülő éves konjunktúrajelentésében ugyancsak azt állapítja meg, hogy a beruházók körében növekszik az elbizonytalanodás a magyar konjunkturális kilátásokat illetően. A jelentés ugyanakkor az újság szerint tartalmazza azt is, hogy a beruházási feltételek stabilak az országban. A kamarának az adott beruházási helyszín vonzerejét tükröző, úgynevezett hangulati barométere alapján Magyarország – összesen 20 ország közül – az eddigi negyedik helyről a tizenegyedik helyre csúszott vissza.

Mindennek ellenére a szervezet – amely kereken 1000 tagjával a legnagyobb ilyen jellegű, kétoldalú gazdasági egyesülés Kelet-, illetve Közép-Európában – mindeddig semmifajta tőkeelvándorlást nem állapított meg. A nemzetközi beruházók számottevő kivonulása erős kihatással lenne a magyar gazdaságra – hangsúlyozta a FAZ, utalva arra, hogy a bruttó nemzeti termék több mint a felét külföldi vállalatok állítják elő.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.