Fidesz: ne próbálkozzon a kormány a tandíj visszahozásával

A Fidesz felszólítja a kormányt: ne próbálkozzon azzal, hogy visszahozza az oktatásba a tandíjat; erről Ágh Péter, országgyűlési képviselő beszélt vasárnap, Budapesten. A kormányzat intézkedései következtében eddig több mint 35 ezer diák szorult ki a felsőoktatásból - tette hozzá. A politikus szerint ha a kormányzati negyedre lett volna 100 milliárd forint, akkor a tandíj pótlására is van pénz.

MNO
2008. 04. 13. 9:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A népszavazáson az emberek világosan és egyértelműen elutasították a kormány szociálisan érzéketlen politikáját. Elutasították azt az oktatáspolitikát, melynek alapja, hogy az tanulhat tovább, akinek a szülei ezt megengedhetik – szögezte le Ágh Péter, hozzátéve: eltelt egy hónap a népszavazás után, ám Gyurcsány Ferenc tovább folytatja azt a gyakorlatot, hogy nem vesz tudomást arról, hogy mi az emberek véleménye. Miközben azt hazudja, és folyamatosan arról beszél, hogy nem akar nagyon megszorításokat, eközben arról lehet hallani – sőt a miniszterelnök is erről beszélt egy kereskedelmi csatornának – hogy ismét tandíjas rendszerű oktatást szeretnének bevezetni – hívta fel a figyelmet a Fidelitas alelnöke.

A politikus felidézte a népszavazáson elutasított korábbi rendszer drámai következményét: több mint 35 ezer diák szorult ki a felsőoktatásból. Ezzel kapcsolatban a képviselő megjegyezte, hogy a kormány eltitkolta a felsőoktatásba jelentkezők létszámát, és csak a népszavazás után hozta azt nyilvánosságra. A népszavazáson a magyar választók egyértelműen kijelölték az irányt, ám ennek ellenére most más formában akarják bevezetni a tandíjat – szögezte le. A kormány nem azon gondolkodik, hogy hogyan lehetne pótolni a kieső bevételt – amire a köztársasági elnök világosan felhívta a figyelmet – hanem azon, hogy hogyan tudnák újra visszahozni a tandíjat a magyar felsőoktatásba – fogalmazott Ágh Péter.

A népszavazás által elutasított tandíjból évi 20 milliárd forint bevétel származott. A Fidelitas alelnöke az összeg kapcsán a kormányzati negyed példáját említette: arra a beruházásra gond nélkül költött volna akár 100 milliárd forintot a kormány. Amikor arról beszélnek, hogy nem tudnák pótolni a tandíj miatt kieső bevételt, akkor a saját kényelmükre, luxusukra el tudnának költeni kormányzati negyed formájában akár 100 milliárd forintot is, legalábbis az akarat meg volt erre – tette hozzá Ágh Péter.

A képviselő kitért az OECD-tanulmányra, melyben az áll, hogy hazánkban rendkívül alacsony a diplomások száma. Fontosnak nevezte, hogy minél több fiatal tanuljon tovább, ne kelljen bárkinek attól félnie, hogy tandíjat kell fizetni a későbbiek folyamán. Ágh Péter hangsúlyozta: nem a tandíj rémisztgetésével kell motiválni a hallgatókat, hanem ösztöndíjjal – olvasható a Fidesz honlapján.

Határozottan felszólítja a kormányzatot arra, hogy fejezze be a trükközést, a mellébeszélést, és felejtse el – verje ki végre a fejéből – a tandíjat. Ne szolgáljanak semmi olyan előterjesztéssel, amely szembe megy az emberek akaratával, azzal a döntéssel amit több mint három millió ember hozott meg március 9-én – szögezte le Ágh Péter.

A képviselő hangsúlyozta: a kialakult válság kezelésére alkalmatlan a kormány, elvesztette az emberek bizalmát, a gazdasági élet szereplői is kiábrándultak belőle, és már a parlamenti többséget sem tudhatja maga mögött.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.