Gyurcsány: Nem mondta föl senki a koalíciós szerződést

Nincs kisebbségi kormány Magyarországon, koalíciós kormány van, nem mondta fel senki a koalíciós szerződést – jelentette ki Gyurcsány Ferenc a bukaresti NATO-csúcson. Sürgette: a  pártok „programok alapján” kezdjék meg az együttműködést, hogy ezt kormánykoalícióban vagy parlamenten belül, egypárti kormány mellett teszik-e meg, az másodlagos. • Gyurcsány: Magyarország érdekét is szolgálja, ha erős a NATO• Maszkos rendőrök rontottak rá NATO-ellenes fiatalokra? • NATO-csúcs: zöld jelzés Horvátországnak és Albániának + Képriport

MNO
2008. 04. 03. 11:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magyarországon felelős kormányzásra, felelős politikára van szükség, amely programokról szól, minden pártnak világossá kell tennie elképzeléseit, programokhoz kell keresni a belpolitikai megoldásokat, nem pedig fordítva – fejtette ki csütörtökön, a bukaresti NATO-csúcson Gyurcsány Ferenc. A miniszterelnök szerint az ország sorsa nem színház és a politika sem szerelem.

A kormányfő a NATO-csúcstalálkozó színhelyén magyar újságírók kérdéseire válaszolva kijelentette: ma nincsen kisebbségi kormány Magyarországon, koalíciós kormány van, nem mondta fel senki a koalíciós szerződést. Minden kormánynak az a célja, hogy minél szélesebb és minél stabilabb parlamenti többsége legyen. Szerinte azonban ehhez minden pártnak világossá kell tennie, milyen elképzelései vannak Magyarország jövőjével, az adó- és a nyugdíjrendszerrel vagy a családtámogatásokkal kapcsolatban. Programokról kell tehát megállapodni, azokhoz kell keresni a belpolitikai megoldásokat, nem pedig fordítva. „Ma kidolgozott programot csak a kormányoldalon látok, máshol nem” – mondta Gyurcsány Ferenc.

Az ország sorsa nem színház, a politika pedig nem szerelem, amelyet érzelmi alapon lehet folytatni – mondta a miniszterelnök, aki szerint a pártoknak programok alapján kell megkezdeniük az együttműködést. Hogy ezt kormánykoalíción vagy parlamenten belül, egypárti kormány mellett teszik-e meg, az másodlagos. A fő kérdés az, hogy mit ajánlanak az országnak.

„Magyarország túl sok időt vesztegetett hatalmi és érzelmi kérdésekre” – mondta a miniszterelnök. Szerinte sok éve az látszik fontosnak, hogy ki kit győz le, nem pedig az, hogy a győztes milyen programot hajt végre. A sorrendet meg kellene fordítani – szögezte le Gyurcsány Ferenc.

Hivatalosan is meghívták Albániát és Horvátországot

A NATO bukaresti csúcsértekezletének részvevői úgy döntöttek, hogy Horvátország és Albánia meghívást kap a NATO-ba – jelentette be csütörtökön a román fővárosban Jaap De Hoop Scheffer NATO-főtitkár.

Macedóniát is azonnal meghívják – mondta a főtitkár – mihelyt rendeződik a Görögországgal folytatott névvitája. Scheffer üdvözölte az Ukrajna és Grúzia által végrehajtott reformokat. Kijelentette: a két ország is tagja lesz majd a NATO-nak, ezért intenzív tárgyalásokat kezdenek velük, de a (NATO előszobáját jelentő) tagsági akciótervben (MAP) csak később vonják be őket.

A NATO kapuinak nyitva kell maradniuk, s a szövetségnek alaposan és méltányosan kell elbírálnia a további csatlakozási kérelmeket – mondta a NATO vezetőinek George Bush amerikai elnök csütörtökön Bukarestben.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.