Információink szerint az MSZP országos választmányának ülésén többféle stratégiát is felvázolnak a szocialisták, felkészülve az SZDSZ koalícióból történő kilépésére csakúgy, mint a szabad demokraták tisztújítását követő esetleges visszatérésére – bízva a ,,vidéki liberálisok józanságában" -, sőt merőben új parlamenti együttműködések tervei is górcső alá kerülhetnek. Szocialista körökből származó értesüléseink szerint egyébként számos politikus az MDF-fel való szövetségkötést sürgeti, néhányan azonban – a német példa alapján – egyenesen nagykoalícióban gondolkodnak. Ugyanakkor várhatóan a választmány tagjai szót ejthetnek arról, hogy az SZDSZ-távozása esetén kik lehetnek a baloldali kormány új miniszterei; az egészségügyi tárcavezető személyéről mindenképpen tárgyalnak, hiszen Horváth Ágnesnek mindenképpen távoznia kell a szabad demokraták maradása esetén is, miután a kormányfő leváltotta.
- Egy kormány, amely felelősséget vállal egy országért, nem mondhat le arról, hogy olyan döntéseket készítsen elő, amely az ország érdekében áll, de tudni kell azt, hogy nem egyszerűen a saját döntésünk ez – közölte tegnap a Nap-keltében Juhász Ferenc, az MSZP elnökhelyettese. Az új miniszterek megnevezése már nem a szocialista párton belüli ambíciói kielégítését kell hogy szolgálja, hanem sokkal inkább egy olyan egyensúly megteremtését, ami a társadalomnak mutatja: legyenek olyan személyiségek, akik jelzik, hogy újfajta stílus, másfajta magatartás következik – állította Juhász. Arra a felvetésre, ez azt jelenti-e, hogy lehetnek a kormánynak olyan tagjai is, akik nem a szocialista pártból érkeznek, a politikus csak annyit mondott: ,„Személyesen úgy vélem, ebben az irányban kell elsősorban gondolkodni." Arra felvetésre, hogy egyes SZDSZ-es kormánytagok maradnának, mivel egyfajta különmegállapodást köt velük az MSZP vagy Gyurcsány személyesen, Juhász úgy reagált: „Nem zárom ki annak lehetőségét, hogy ilyen irányba is gondolkodjon, akinek ez a feladata, jelen esetben a miniszterelnök." Gyurcsány kapcsán azt mondta: jelen pillanatban erős a legitimitása a pártban. ,,Hihetetlen mélységekből hihetetlen magasságokba lehet emelkedni, azaz a politika ebből a szempontból mégiscsak forgandó.
"A kormány közeli kapcsolatokkal rendelkező Stop.hu internetes portál úgy tudja, a környezetvédelmi tárcát az MSZP Hajdú-Bihar megyei elnöke, Oláh Lajos veheti át, de a parlament szakbizottsági elnöke, Orosz Sándor is szóba kerülhet Fodor Gábor utódjaként. Az egészségügyi minisztérium bársonyszékének várományosaként Kökény Mihályt említi az internetes orgánum, míg a gazdasági tárcánál Szekeres Imre követheti Kákossy Csabát. Íróasztal-politizálásnak nevezte Kiss Péter kancelláriaminiszter a Nap-keltében a szakértői kormányra vonatkozó javaslatokat. Szerinte a pártoknak kell megoldási javaslatokat az asztalra tenni, és azokhoz a többséget biztosítani. Kitért annak megválaszolása elől, hogy a neoliberális közgazdászok által támogatott drasztikus kiadáscsökkentés programja vagy a ,,bársonyos reformok" valósíthatók-e meg inkább. Kiss Péter a ,,kompromisszumot" emlegette, ami „mind a lakosságnak, mind a befektetőknek megfelel".
Munkatársunktól

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.