Önkormányzatok segítik a szentesi légimentő-bázis létrehozását

Önkormányzatok adhatják össze a szentesi légimentő-bázis kialakításához szükséges pénzt, ugyanis más már nem hiányzik ahhoz, hogy megépülhessen a mentőhelikopter leszállóhelye. Az egészségügyi tárca nem adott pénzt a Légimentő Kht.-nak még arra sem, hogy éljen egy magáncég felajánlásával, és ideiglenesen a jakabszállási repteret használja.

MNO
2008. 04. 02. 5:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szükséges nyolcvanmillió forintból huszonötöt már összeadott két önkormányzat, hogy még az idén megkezdhesse működését a szentesi légimentő-bázis. Legutóbb a Csongrád Megyei Közgyűlés döntött arról, hogy tízmillió forinttal támogatja az építkezést, Szentes városa pedig – a szükséges telken kívül – tizenötmillióval járul hozzá a beruházás költségeihez. Ötmillió forintot ígért emellett Jász-Nagykun-Szolnok megye is, ám ott a közgyűlés még nem tartott ülést, így a döntést sem hozta meg az átutalásról. Magyar Anna, a Csongrád Megyei Közgyűlés elnöke emellett azt is bejelentette: levélben keresi meg – Szentes kivételével – a megye összes polgármesterét, hogy a települések is támogassák a légibázis megépítését.

Lapunk úgy tudja, hogy más önkormányzatok, illetve a dél-alföldi régióban működő cégek további huszonötmillió forintot már összeadtak, ám ezt Túri Péter, a Légimentő Kht. vezetője kérdésünkre sem megerősíteni, sem cáfolni nem akarta.

Mint arról a Magyar Nemzet már többször is beszámolt, a szentesi légimentő-bázis kialakítása évek óta csúszik. Az egészségügyi tárca még 2006-ban döntött úgy, hogy a városban épül fel az ország hatodik mentőhelikopteres székhelye. Tavaly tavasszal azonban a minisztérium úgy határozott, hogy Szegeden alakítják ki a bázist, holott Szentesen már minden készen állt az építkezés megkezdéséhez, végül ősszel a szakmai szervezetek és a régió önkormányzatainak nyomására mégis visszahelyezték Szentesre a leszállóhelyet. Szeged azért lett volna rosszabb döntés, mert így a mentőhelikopterek hatósugarának majdnem fele az országhatáron kívülre, Romániába és Szerbiába jutott volna, míg Jász-Nagykun-Szolnok, illetve Békés megye egy része kiesett volna a helikopterek körzetéből.

(Részletek a Magyar Nemzet április 2-i számában)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.