Önkormányzatok segítik a szentesi légimentő-bázis létrehozását

Önkormányzatok adhatják össze a szentesi légimentő-bázis kialakításához szükséges pénzt, ugyanis más már nem hiányzik ahhoz, hogy megépülhessen a mentőhelikopter leszállóhelye. Az egészségügyi tárca nem adott pénzt a Légimentő Kht.-nak még arra sem, hogy éljen egy magáncég felajánlásával, és ideiglenesen a jakabszállási repteret használja.

MNO
2008. 04. 02. 5:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szükséges nyolcvanmillió forintból huszonötöt már összeadott két önkormányzat, hogy még az idén megkezdhesse működését a szentesi légimentő-bázis. Legutóbb a Csongrád Megyei Közgyűlés döntött arról, hogy tízmillió forinttal támogatja az építkezést, Szentes városa pedig – a szükséges telken kívül – tizenötmillióval járul hozzá a beruházás költségeihez. Ötmillió forintot ígért emellett Jász-Nagykun-Szolnok megye is, ám ott a közgyűlés még nem tartott ülést, így a döntést sem hozta meg az átutalásról. Magyar Anna, a Csongrád Megyei Közgyűlés elnöke emellett azt is bejelentette: levélben keresi meg – Szentes kivételével – a megye összes polgármesterét, hogy a települések is támogassák a légibázis megépítését.

Lapunk úgy tudja, hogy más önkormányzatok, illetve a dél-alföldi régióban működő cégek további huszonötmillió forintot már összeadtak, ám ezt Túri Péter, a Légimentő Kht. vezetője kérdésünkre sem megerősíteni, sem cáfolni nem akarta.

Mint arról a Magyar Nemzet már többször is beszámolt, a szentesi légimentő-bázis kialakítása évek óta csúszik. Az egészségügyi tárca még 2006-ban döntött úgy, hogy a városban épül fel az ország hatodik mentőhelikopteres székhelye. Tavaly tavasszal azonban a minisztérium úgy határozott, hogy Szegeden alakítják ki a bázist, holott Szentesen már minden készen állt az építkezés megkezdéséhez, végül ősszel a szakmai szervezetek és a régió önkormányzatainak nyomására mégis visszahelyezték Szentesre a leszállóhelyet. Szeged azért lett volna rosszabb döntés, mert így a mentőhelikopterek hatósugarának majdnem fele az országhatáron kívülre, Romániába és Szerbiába jutott volna, míg Jász-Nagykun-Szolnok, illetve Békés megye egy része kiesett volna a helikopterek körzetéből.

(Részletek a Magyar Nemzet április 2-i számában)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.