Egyértelműen a főpolgármester és a miniszterelnök a felelős a BKV-sztrájkért és a kialakult kaotikus helyzetért – jelentette ki a Lánchíd Rádióban a Fidesz fővárosi frakcióvezetője. Tarlós István szerint Demszky Gábor és Gyurcsány Ferenc az elmúlt években semmit sem tett, hogy segítsen a folyamatosan milliárdos adósságállománnyal küszködő cégen. Tarlós István úgy látja: az esztelen költekezés odajuttatta a BKV-t, hogy kimondható: a vállalat a csőd szélén billeg. A képviselő szerint ezzel a politikával az 50-es évek színvonalára eshet vissza a fővárosi tömegközlekedés.
Nem érte atrocitás a sztrájkoló BKV-alkalmazottakat
Eddig nem érte atrocitás a sztrájkoló BKV-alkalmazottakat a munkabeszüntetés alatt – közölte Gulyás Attila, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének (VTDSZSZ) elnökhelyettese hétfőn. A szakszervezeti vezető elmondta, hogy tudomása szerint a munkáltató betartotta a törvényt, „nem követett el a sztrájkolókkal szemben törvénytelenséget, és ez fordítva is így van, vagyis a sztrájkolók sem akadályozták azokat a munkavállalókat, akik dolgozni akartak”.
Gulyás Attila az MTI érdeklődésére elmondta, hogy a május 8-i fizetés folyósításáig döntenek a szakszervezetek, hogy az úgynevezett sztrájkalapból utalnak-e sztrájksegélyt a munkabeszüntetésben részt vevő tagjaiknak. Mint mondta, nem minden szakszervezetnek van sztrájkalapja, így egyelőre nem lehet tudni, hogy kapnak-e pénzt a sztrájkoló dolgozók. A szakszervezetek képviselői és a közlekedési vállalat vezetősége hétfőn délután 17.00 órakor ülnek újra tárgyalóasztalhoz, hogy tovább egyeztessenek az érdekképviseletek követeléseiről.
A szakszervezetek elsősorban a tervezett csoportos leépítések ellen tiltakoznak a hétfői munkabeszüntetéssel, de hangsúlyozzák, hogy a vállalat gazdasági helyzete a „nulladik órában” van. Megfogalmazásuk szerint hamarosan elkezdődik a vállalat széthullása, felaprózása, a munkafolyamatok kiszervezése, a telephelyek eladása, ami megint leépítésekhez vezet majd. A tervezett járatritkítások ellen is tiltakoznak, és nehezményezik, hogy a paraméterkönyv kidolgozásába sem vonja be őket a cég menedzsmentje. A szakszervezetek fenyegetése szerint ha a vezetőség nem tudja garantálni, hogy a tulajdonos Fővárosi Önkormányzat és az állam illetékeseinek bevonásával megoldja a társaság finanszírozási problémáit, akkor újra sztrájkba lépnek.
(Lánchíd Rádió/MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.