A képviselői részvétel arányának növekedése nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a frakció az információk birtokában valódi döntéseket hozzon – vélekedtek a javaslat készítői, akik három elvet, a részvétel, az azonos információs bázishoz való hozzáférés és az elszámoltathatóság elvét állították követelményként a képviselőcsoport működése elé. A hétfői frakcióülésen ezekkel az elvekkel egyetértettek a képviselők, de nem támogatták azt az elképzelést, hogy főraportőrök működjenek a frakcióban. Raportőri rendszer ugyanakkor továbbra is lesz, egy-egy törvényjavaslatnak továbbra is meglesz a felelőse a képviselők között.
A frakcióvezetés létszáma nem változik, a frakcióvezetőnek továbbra is öt helyettese lesz, köztük egy általános helyettes és egy frakcióigazgató. A módosítások nem érintik a frakció június 2-án esedékes tisztújítását, amelynek kiírásáról a nap folyamán szintén döntöttek a képviselők, az erre vonatkozó választási szabályzatot is elfogadták.
Elvetette a frakció azt a kezdeményezést, hogy hozzanak létre egy társadalmi bizottságot, amely a döntések előtt a témával foglalkozó civil és szakmai szervezetekkel egyeztetett volna. Ennek oka, mint mondták, hogy a frakció minden munkacsoportjának feladata az egyeztetés, ezért nem látták szükségesnek egy külön intézmény létrehozását.
Az elfogadott módosítások, amelyek az MTI által megkérdezett politikusok szerint nem jelentősek, június 9-ig kerülhetne bele a frakciószabályzatba. Szanyi Tibor korábban arról beszélt, hogy ha támogatást kap az általuk felvázolt működési modell, akkor indul a frakcióvezetői posztért. A tisztújítást június 2-ra tervezik. A frakcióvezetőség tagjai várhatóan újraindulnak posztjukért. Tóbiás József nem kívánt nyilatkozni az MTI-nek, Szanyi Tibor arra a kérdésre, hogy indul-e a frakcióvezetői posztért, annyit közölt: még alszik egyet rá.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.