Fodor Gábor hasznosnak nevezte a megbeszélést. Elmondta, hogy a kiáltvány és az azt követő párbeszédsorozat fontos az ország számára. Hangsúlyozta: ki kell alakulnia a párbeszéd kultúrájának, mert véleménye szerint meg kell tudni egyezni néhány olyan ügyben, amelyek kihatással vannak a gazdaság hosszú távú fejlődésére. Fontosnak nevezte, hogy a politikai pártok között is kialakuljon egy ilyen típusú együttműködés. A találkozón felvetett gazdasági kérdésekről azt mondta: az SZDSZ világossá tette, hogy elsősorban az ország gazdasági versenyképességének javításában és a közteherviselés reformjában érdekelt. Hozzátette: minderről csak úgy szabad gondolkodni, hogy közben nem adják fel a költségvetési egyensúly megteremtésének célját.
A kiáltványt aláíró szervezeteket képviselő Kovács Zoltán az Informatikai Vállalkozások Szövetségének (IVSZ) tiszteletbeli elnöke két momentumot emelt ki a megbeszélésből. Véleménye szerint mindkét fél fontosnak tartja a párbeszédet és azokat a témákat, amelyek két évvel ezelőtt a kiáltványban szerepeltek. A kiáltvány és a találkozók másik fontos céljaként azt említette, hogy hosszú távú megállapodásra kell jutni az ország számára fontos stratégiai kérdésekben. Kovács elsődleges célként a gazdasági növekedést említette. Hozzátette, hogy ehhez szükséges a versenyképesség javulása. Egyúttal felhívta a figyelmet a költségvetési egyensúly fenntartásának szükségességére és az adórendszer átalakításának kérdésére.
Fodor arra a nem a témába vágó kérdésre, hogy mi az általa elindított telefonos kampány célja, úgy válaszolt elnökké választása után egy előre felvett szöveggel köszöni meg a támogatást, és arra kéri az embereket, hogy aki segíteni akarja a munkájukat, jelentkezzen.
A Megállapodást a jövőnkért! című, 2006. április 24-én több napilapban közzétett kiáltványban 16 érdekképviselet kisebb és hatékonyabb államot, új, régiós elven működő, lényegesebben kisebb önkormányzati rendszert, versenyképesebb, átláthatóbb és egyszerűbb adórendszert és szolgáltató egészségügyet szorgalmazott. A kiáltvány megjelenését követően további szervezetek is csatlakoztak az eredeti 16 szervezethez, amely így 23 tagúra bővült.A megbeszélésen a szabad demokratákat az elnök mellett Kóka János, Magyar Bálint, Horn Gábor, Gegesy Ferenc és Gulyás József képviselte.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.