Rémtettek a vörös csillag jegyében – a bíróság nem tudta?

A Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom – melynek jogelődjét 1890-ben alapították, és az Ifjú Szocialisták Világszervezete (IUSY) tagja –, valamint az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség – a KDNP ifjúsági társszervezete – közös nyilatkozatban nyilvánítja ki, hogy az Emberi Jogok Európai Bíróságának vörös csillaggal kapcsolatos ítélete ellenére indokoltnak tartja az önkényuralmi jelkép használatának tiltását.• Jogorvoslat: a kormány nem lép vöröscsillag-ügyben

MNO
2008. 08. 04. 8:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A strasbourgi bírák ítélete szerint a szólásszabadság jegyében viselhető a vörös csillag. A bíróság szerint az ötágú vörös csillag sokjelentésű jelkép, nem lehet egyértelműen önkényuralmi szimbólumnak tekinteni. Szerencsésebb sorsú országokban valóban lehet több jelentése a vörös csillagnak, azonban Magyarországon leginkább a 40 éves kommunista diktatúra jelképe – áll az ifjúsági szervezetek közleményében. Szerintük az ítéletet meghozó nemzetközi bíróságnak talán fogalma se volt, hogy hazánkban milyen rémtetteket követtek el a vörös csillagot zászlajukra tűzök. A vörös csillag nevében üldöztek el embereket, fosztották meg őket jogtalanul életüktől, szabadságuktól és vagyonuktól – írják.

A közlemény szerint a vörös csillagot szimbólumukká tevő kommunisták az 1940-es évek végén felszámoltak minden demokratikus politikai erőt, köztük a kereszténydemokrata és a szociáldemokrata pártot is. Nemhiába vágták ki a nemzeti zászlóból a vörös csillagos címert a forradalmárok 1956 őszén. Magyarországon a vörös csillag 1948-tól a diktatúra, a sortüzek, az elnyomás jelképe – írják a fiatalok. Ezen idő óta negyven év jogtiprás kötődik hozzá, nem a munkások jogaiért küzdő mozgalmiság.

A közlemény aláírói tiltakoznak minden olyan cselekedet ellen, amely bújtatottan próbál visszacsempészni olyan jelenségeket, jelképeket, amelynek égisze alatt világszerte százmillió embert üldöztek, gyilkoltak és aláztak meg származásuk vagy demokratikus világnézetük miatt az osztályharc nevében. Úgy gondolják, Magyarország felelős döntéshozóinak minden jogi eszközzel élniük kell, hogy egy jogorvoslati eljárás során Strasbourg ugyanúgy elismerje a magyarok szenvedéseit és érzékenységét, mint más nemzetekét, melyek meghozták áldozataikat a diktatúrák elnyomása idején – zárul a közlemény.

(OS)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.