A Tisztelet Társasága kilép, megszűnik az MDF frakciója?

Az MDF vezetésével folytatott hosszas egyeztetés után a Tisztelet Társasága elnöksége szerdán tárgyalta a 2010-es választási együttműködés lehetőségeit. A társaság közleményben tudatta: elutasították az MDF 2010-es választási együttműködésre vonatkozó ajánlatát. Az MDF megköszönte az eddigi együttműködést.

MNO
2008. 10. 08. 10:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Tisztelet Társasága az MDF választmányának március elején hozott döntéseként a Tisztelet Társasága és az MDF 2010-es választási együttműködésére vonatkozó ajánlatát elutasította. Egyben kezdeményezi az MDF-el kötött 2006-os választási megállapodás felbontását.

A Tisztelet Társasága a továbbiakban önállóan kívánja képviselni a szépkorúak érdekeit. Ennek megfelelően tartalmi és szervezeti átalakításra tesz javaslatot a Tisztelet Társasága vezető testületének novemberi tisztújító közgyűlésén.

Az elnökség elfogadta az ügyvivői testület javaslatát, és felszólítja Dr. Vas János országgyűlési képviselőt, hogy lépjen ki az MDF-frakcióból és függetlenként képviselje a szépkorúakat a Magyar Országgyűlésben – áll a közleményben. Vas János döntését jövő hét szerdán tudatja.

Vas János kilépésével megszűnik az MDF frakciója, ugyanis a Házszabály 17. paragrafusa szerint megszűnik a képviselőcsoport, ha tagjainak száma tíz fő alá csökken. Dávid Ibolya a megszűnés tényét köteles haladéktalanul, de legkésőbb három napon belül bejelenteni az Országgyűlés elnökének. E határidő elmulasztása esetén az Országgyűlés elnöke a képviselőcsoport megszűnését hivatalból megállapítja.

Az elnökség tudomásul vette Jagarics Ferenc alelnök lemondását.

Dávid Ibolya köszöni

Az MDF Magyarország legfüggetlenebb pártja – írja közleményében Dávid Ibolya. Az MDF elnöke megjegyzi: az elmúlt időszakban számtalan, a párt életébe történő betörési, illetve függővé tévő kísérletet hiúsítottak meg a magyar konzervatív gondolkodású emberek választott képviselői. A Tisztelet Társaságával történő együttműködés megszakítása is ennek a folyamatnak a része, hónapok óta nem tárgyalunk, így természetes volt a Tisztelet Társasága reakciója. Az MDF természetesen nem felejti el azt a segítséget, amelyet ez a szervezet 2006-ban a nyugdíjas rendezvények életre hívásával az MDF-nek nyújtott. Éppen ezért tettük lehetővé, hogy a két szervezet közötti kapcsolat tisztázását a nyilvánosság előtt a Tisztelet Társasága jelentse be. Köszönjük, az eddigi együttműködést és sok sikert kívánunk a továbbiakban a Tisztelet Társaságának – fogalmaz Dávid.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.