Csizmár Gábor, a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára az MTI-nek azt mondta, a kormány nem kezdeményezi a sztrájktörvény módosítását. Hozzátette: ha a munkáltatók vagy a munkavállalók szorgalmaznák a változtatást, a kormány kész a tárgyalásra. Filló Pál, az MSZP szakpolitikusa úgy vélte, csak akkor lehet módosítani a sztrájktörvényt, ha azt az Országos Érdekegyeztető Tanács támogatja. Most olyan nagyok az ellentétek a munkaadók és munkavállalók között, hogy esélye sincs a törvény módosításának – vélekedett a kormánypárti politikus. Megjegyezte, hogy nekik is „sok bajuk” van a jogszabállyal, amely problémákat okoz a mindennapi életben.
Cser-Palkovics András, a Fidesz helyettes szóvivője az MTI-nek azt mondta, a Fidesz nem tartja időszerűnek a sztrájktörvény módosítását. A legnagyobb ellenzéki párt szerint a kormánnyal és nem a sztrájktörvénnyel van a fő probléma. Herényi Károly, az MDF frakcióvezetője az MTI-nek azt mondta, a jelenlegi sztrájktörvény rengeteg sebből vérzik, ezért módosítására szükség van.
Szabó Máté, az állampolgári jogok országgyűlési biztosa múlt pénteken nyilatkozott arról, hogy több ponton szükségesnek tartja a sztrájkjog fogalmainak módosítását. Az ombudsman szerint meg kell határozni az elégséges szolgáltatás fogalmát és a közszolgáltatói sztrájkkal kapcsolatos tájékoztatási kötelezettségeket is. Az ombudsman úgy látja, azért van leginkább szükség a fogalmak pontosítására, mert az állampolgárok alapvető jogai sérülnek egy közszolgáltatói sztrájkkal, a munkabeszüntetéssel érintett felek pedig nem tudnak megállapodni a még elégséges szolgáltatás mértékéről.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.