Az MSZP-frakció 188 igen szavazata mellett két fideszes képviselő, Horváth János és Hörcsik Richárd, a kereszténydemokrata Molnár Béla, öt MDF-es politikus: Csapody Miklós, Herényi Károly, Lengyel Zoltán, Pettkó András és Karsai Péter, illetve a független Császár Antal és Gyenesei István nyomta meg az igen gombot. Nemmel voksolt a Fidesz, a KDNP, az SZDSZ, három MDF-es (Csáky András, Hock Zoltán, Katona Kálmán) és három független (Almássy Kornél, Tóth András, Vas János) képviselő. Igazoltan távol volt Balla György (Fidesz) és Dávid Ibolya (MDF), míg Boross Péter (MDF) nem szavazott.
A változás részeként a személyi jövedelemadó törvény úgy változik, hogy az adókedvezmény kulcsa évi 3,4 millió forintig egységesen 30 százalék, de összesen évi 100 ezer forintot lehet ilyen címen leírni az adóból. Vagyoni típusú adó lesz a cégautó adója, amelynek összege 1.600 köbcentiméter hengertérfogat alatt 7 ezer, afelett pedig 15 ezer forint évente.
A parlamenti képviselők február 1-jétől 15 százalékos adót fizetnek költségtérítésük után, ugyanez vonatkozik a polgármesterekre és az önkormányzati képviselőkre is. A módosítások között szerepel, hogy a gyermek, a házastárs és a szülő részére illetékmentes lesz az öröklött vagyonnak az a része, amelynek tiszta (terhekkel csökkentett) értéke nem több 20 millió forintnál.
A nyugdíjtörvény a jövő évre 80 ezer forintban maximálja a 13. havi nyugdíjat, de azt is csak azok kaphatják, akik betöltötték a 62. életévüket. A módosítás kimondja, hogy 2010-től az éves költségvetésben szerepel majd a 13. havi nyugdíj maximális összege.
Az államháztartási törvény (áht) módosítása a legnagyobb terjedelmű. Új előírás például, hogy ha a hatóságnak kell fizetnie az ügyfél részére, mert túllépte az ügyintézési határidőt, akkor ezt a pénzt a saját költségvetéséből kell kigazdálkodnia, a központi költségvetésből nem kaphat rá támogatást.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.