A politikus ezt a nemzetközi szerződésekről szóló törvényre hivatkozva jelentette ki, mely törvény egyrészt egyértelműen megfogalmazza, milyen szerződéseket kell nemzetközi szerződésnek nevezni, és azt is, hogy miként kell eljárni a nemzetközi szerződések megkötésekor.
A magyar kormány és az Európai Unió között megkötött hitelszerződés ezen törvény értelmében egyértelműen nemzetközi szerződésnek minősül, s így a megkötése előtt felhatalmazást kellett volna kérnie a kormánynak az országgyűléstől – tájékoztatott Balsai István. A politikus hozzátette: nem hogy nem kért felhatalmazást a kormány – holott enélkül nem állt volna módjában ebben a kérdésben dönteni –, hanem egyáltalán nem is tájékoztatta a szerződés feltételeiről és körülményeiről a törvényhozást. Ez pedig alkotmány- és törvényellenes – tudósít a párt hivatalos honlapja.
A képviselő a lapunkban megjelent cikkre hivatkozva elmondta: a szerződés egyik mellékletében rögzítettek értelmében a Magyar Köztársaság egész nemzeti vagyona az EU-s hitel fedezetéül szolgál. Ugyanez a helyzet a Magyar Köztársaság üzleti vagyonával is – tette hozzá a fideszes honatya. Ez pedig azt jelenti, hogy ha hazánk valamilyen oknál fogva nem fogja tudni törleszteni a hitelt, abban az esetben minden nemzeti tulajdonunk – például a Szent Korona vagy a Parlament épülete, de akár a nemzeti vízkészletünk is – veszélybe kerülhet, s a külföldi hitelezők tehetik rá a kezüket.
Ilyen feltételek mellett fogadott el a kormány egy amúgy is alkotmány- és jogsértő törvényt, s egy ilyen mértékű jogsértést komoly szankcióknak kellene követnie. A Fidesz követeli, mondjanak le azok a személyek, akik elzálogosították a magyar államot – zárta sajtótájékoztatóját Balsai István.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.