Csach Gábor (Fidesz) elmondta, hogy a város módosított szociális rendelete teszi lehetővé ezt, a döntést pedig azért hozták, mert olyanok is részesülnek a támogatásokban, akik erre valós jövedelmük alapján nem lennének jogosultak.
Az alpolgármester hangsúlyozta, hogy Balassagyarmat évente közel 70 millió forintot költ saját forrásból szociális támogatásokra, a valószínűsített visszaélések a segélyek 5-8 százalékát teszik ki. Tudomásuk szerint 30-40 olyan család részesül támogatásokban, amely erre papíron ugyan jogosult, ám valós jövedelme alapján nem lenne az – tette hozzá. A szociális segélynél, az ingyenes étkeztetésnél, a tankönyvtámogatásnál és az ösztöndíjnál a leggyakoribbak a visszaélések.
Csach Gábor hozzátette: azért akarják kikényszeríteni a „szociális bliccelőket” az ellátórendszerből, hogy a valóban rászorulóknak ne kelljen alacsonyabb összegű segélyt megállapítani miattuk. A helyi szociális rendeletet ezért úgy módosították, hogy a kérelmi nyomtatvány elválaszthatatlan mellékletévé tették azt a tájékoztatót, amely rögzíti: a hivatal vagyonosodási vizsgálatot kezdeményezhet az adóhatóságnál, ha a benyújtott nyilatkozatok és igazolások által bizonyított jövedelmi helyzettől lényegesen eltérő életvitel jellemzi a kérelmezőt és családját.
Tartalmazza a tájékoztató azt is, hogy ez esetben a hivatal a belföldi jogsegély keretében az ügyfél írásbeli hozzájárulásával más hatóságoktól is beszerezheti a szükséges adatokat, és azok megérkezéséig felfüggeszti az eljárást. A kérelmezőknek alá kell írniuk, hogy tudomásul veszik a tájékoztatóban leírtakat. Az alpolgármester hozzátette: februárban tartják a rendszeres támogatások éves felülvizsgálatát, akkor kiderül, hogy visszaléptek-e a nem rászoruló kérelmezők.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.