„A korábbi események – mint például Pásztor Albert miskolci rendőrkapitány leváltásának visszavonása – azt igazolják, hogy a térség MSZP-s országgyűlési képviselői jelentős hatást gyakorolnak az országos MSZP-vezetésre, illetve az MSZP országgyűlési frakciójára” – olvasható a Felhívás együttműködésre című petícióban, amelyet Pelczné Gáll Ildikó, Ódor Ferenc megyei Fidesz-elnök és Nagy Kálmán KDNP-s országgyűlési képviselő jegyez.
A három országgyűlési képviselő a sajtótájékoztatón azt hangoztatta, hogy szükség van előre hozott országgyűlési választásra. Az együttműködés szükségességét azzal indokolták, hogy a térség, az ország problémái gyors megoldást kívánnak, s szerintük egy új, országon belül és külföldön is hitelesebb vezetés ezekre sokkal gyorsabban találhat megoldást.
Az utolsó pillanatban vagyunk, „egy kudarckormány hatéves vergődésének napjait éljük” – fogalmazott Pelczné Gáll Ildikó, megjegyezve: a „kudarckormány” tönkretette az országot, és "ezt hazugsággal is fűszerezi (...), ezzel meg is vezet mindannyiunkat". „Mindennapjaink nem szólnak másról, mint a 2006-ban hazugsággal hatalomra került (...) miniszterelnök mindenáron hatalomban tartásáról” – mondta a Fidesz alelnöke. Egy miniszterelnöknél azonban többet ér egy ország, egy megye, egy város, többet érnek a választók.
A hatalomban maradás nem lehet prioritás egy ország életével szemben – hangoztatta, megjegyezve: a mostani válság a „kudarckormány” működésének eredménye, a világgazdasági válság már csak olaj volt a tűzre. Az ország csődje már fenyegetőbb, mint valaha, most már elért az egyénekhez is, családokat fenyeget a válság – mondta, hozzátéve: a gazdasági válság mellett most már megjelent a közbiztonsági válság is, ez itt Miskolcon különösen is érezhető, „nap mint nap a létünk biztonsága kerül veszélybe”. Együttműködési kezdeményezésükről megjegyezte: „itt van a tettek ideje, a mellébeszélésé pedig lejárt”, kíváncsiak vagyunk arra, hogy a szocialista képviselők „össze tudnak-e fogni a megyéért, a városért”.
Nagy Kálmán ehhez annyit tett hozzá: egyfajta összefogást tudnak elképzelni, a „polgárokkal történő összefogást”; a felhívást a polgárok érdekében tették. Az MSZP képviselőivel természetesen nem a választásokon kívánunk együttműködni, „mi egy más Magyarországot képzelünk el, mint ők” – mondta KDNP-s képviselő.
Gúr Nándor, az MSZP borsodi szervezetének elnöke szerint ez a felvetés komolytalan, és nem lesz esély az együttgondolkodásra, ha ilyen jelzőket használnak a miniszterelnökkel szemben. Kevés olyan politikusa volt az országnak a rendszerváltás óta, aki ilyen elismeréssel bírna a nemzetközi politikában – fogalmazott.
(MTI)