
rendőrkapitány
Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.
Teljesen mindegy, hogy a szocialisták kiket jelölnek EP-képviselőnek – olvasható a Fidesz közleményében. A magyar emberek ugyanis tudják, hogy semmi jóra nem számíthatnak az MSZP-től, amely kudarcot kudarcra halmoz, a reménytelenséget jelenti Magyarország számára, és sem kezelni, sem megérteni nem képes a gazdasági válságot – szerepel Cser-Palkovics András közleményében.
A választmány és az országos elnökség által készített listát három nő vezeti: Göncz Kinga után Herczog Edit és Gurmai Zita szerepel rajta. A választmány egyhangúlag hagyta jóvá a listavezető személyét. Göncz Kinga május 1-jével lemond posztjáról – közölte Gyurcsány Ferenc, megjegyezve, hogy április 20-án jelöl új külügyminisztert. Hozzátette: a listán az elnökség által javasoltaknak megfelelően alakult a további sorrend: Tabajdi Csaba, Hegyi Gyula, Fazakas Szabolcs, Cserey Gyula, Kökény Mihály, Harangozó Gábor és Dobolyi Alexandra.
A pártelnök azt mondta, a szocialista képviselők nem azért mennek Brüsszelbe, hogy a belpolitikai vitákat folytassák az EP-ben. Az MSZP határozott és offenzív kampányra készül – mondta.
Kitért arra: a három listavezető azt is mutatja, hogy partnerségre épülő világot képzel el az MSZP, egy olyan világot, amelyben a nők nem érnek kevesebbet, mint a férfiak. A pártelnök a döntéshozatalról azt mondta, hogy a listavezetőre vonatkozó javaslatnak nem volt alternatívája a választmányi ülésen. A lista 2. és 11. helyei között szereplő jelöltek sorrendjére sok módosító indítvány érkezett, de nem volt olyan, amely megkapta volna a többséget – fűzte hozzá, megjegyezve, hogy így volt ez a lista 12. és 66. helye között is. Gyurcsány miután beszámolt arról, hogy elfogadta a választmány a listát, távozott a sajtótájékoztatóról.
Göncz Kinga külügyminiszter azt mondta, hogy a kampányban rendkívül intenzíven szeretne részt venni. Úgy vélte, hogy a legintenzívebb időszak a választást megelőző bő egy hónap lesz. Közölte: szeretne találkozni a többi listavezetővel is.
Simon Gábor, az MSZP választmányának elnöke az MTI kérdésére válaszolva elmondta, hogy a választmány ülésén nem számszerűsítették, hány mandátummal lennének elégedettek. Mint mondta, azt szeretnék, ha a megkapható mandátumokból a lehető legtöbbet szereznék meg. A választmányi elnök közölte: konkrét feladatokat szabtak leendő európai parlamenti képviselőiknek. Ezek között említette: a képviselők saját eszközeikkel járuljanak hozzá, hogy a tagállamok egységesen, és ne egymás rovására lépjenek fel a válságban. A feladatok közé sorolta többek között az euró mihamarabbi bevezetését, azt, hogy a következő költségvetési ciklusban is megfelelő fejlesztési forrás legyen Magyarország számára. Simon Gábor azt mondta, hogy a testület elfogadta saját kongresszusi beszámolóját. Arra a kérdésre, hogy Gyurcsány Ferenc sorsát hozzákötik-e az európai parlamenti választáson való szerepléshez, Simon Gábor nem kívánt találgatásokba bocsátkozni. Most arra koncentrálnak, hogy jól szerepeljenek a választáson – mondta.
A lista további helyein sorrendben a következő politikusok szerepelnek: Lévai Katalin, Baráth Etele, Szabó Zoltán, Pápai Gábor, Szabó Vilmos, Korányi Dávid, Kozma József, Földes György, Tüttő Kata, Szabadkai Tamás, Szabó László, Horváth György. A lista 24. helyén szerepel Ágh Attila politológus, míg az 57. helyen Csikós Árpád roma származású politikus. A 66 fős listát Ujhelyi István alelnök zárja.
(MTI)
Sokkoló állatkínzás: öt kiskutyát öltek meg brutális módon
Djokovics különös magyarázatot adott arra, miért Fucsovics ellen sikerült az áttörés
Már nem titkolják tovább: ő az a férfi, aki elrabolta Curtis volt feleségének a szívét
Elkészült a friss toplista: ők Magyarország leggazdagabb emberei – van meglepetés
„Én 18 éves lányokkal vagyok együtt”– Alekosz öccse megszólalt Házasság első látásra Szabi új barátnőjéről
Hivatalos: Orbán Viktor aláírta, nagy béremelésről döntött a kormány – sokaknál bekövetkezik heteken belül
Koncz Zsuzsáról kiderült egy nagyon ciki, elképesztően kínos történet
Ezúttal az operatőrrel balhézott a fenékcsapkodó teniszezőnő – videó
Zelenszkijnek üzentek, ehhez nincs joga
Nyomozás indulhat Magyar Péterék információgyűjtő emberei ügyében
Fodor Gábor nagyon kemény jobbegyenest vitt be Magyar Péternek
Pottyondy Edina bedöntötte a teljes baloldalt, Magyar Péterrel együtt
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.