Kevesebbet oszthatnak az ORTT tagjai

A médiahatóság tagjai a tavalyihoz képest negyedannyi pénzt, 20 millió helyett 5 millió forintot oszthatnak el az idén pályázat nélkül, saját keretből.

MNO
2009. 02. 25. 9:17
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Erről a közelmúltban hozott döntésről az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) több tagja nyilatkozott szerdán név nélkül az MTI-nek. Tavaly júliusban beszélt arról az MTI-nek Majtényi László, az ORTT pár hónappal korábban hivatalba lépett elnöke, hogy visszaszorítaná a pályázat nélküli támogatásokat; megjegyezte: saját hatáskörében már jó példával járt elöl, és az e forrásból rendelkezésére álló összeggel a Nyugat című folyóirat indulásának centenáriuma alkalmából kiírt pályázat keretösszegét egészítette ki. Az ORTT elnöke az MTI megkeresésére most úgy nyilatkozott: még nem döntötte el, mire fordítja az idei keretet.

(mti)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.