Válságkezelés: euróbizottságot hozna létre a kormány

Magyar Euró Bizottság (MEB) megalapítását tervezi a kormány – derül ki a „Válságkezelés és Növekedés – stratégia az erős Magyarországért” elnevezésű kiadványból, amely a kormány válságkezelő és versenyképesség-növelő intézkedéseit és azok hátterét tartalmazza.

MNO
2009. 02. 24. 13:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormány nagy tekintélyű, köztiszteletben álló személyeket kérne fel a bizottságba, akik az euró bevezetéséhez szükséges kormányzati cselekvés magas szintű szakmai kontrollját látnák el – olvasható a dokumentumban. A kiadvány szerint a bizottság nem elsősorban a mindennapi kormányzati tevékenységet követi nyomon, hanem tanácsaival, kritikáival a hosszú távú strukturális átalakítások sikeréhez járulna majd hozzá.

A kiadvány ismerteti a világgazdasági válság Magyarországra gyakorolt hatásait: egyszerre kell a válság közvetlen következményeit enyhíteni, valamint a kilábaláshoz szükséges növekedési pályát szerkezeti átalakításokkal megalapozni. Az ehhez szükséges kormányzati stratégiai program – áll a dokumentum előszavában – csak akkor lehet sikeres, ha közelebb viszi Magyarországot az európai centrumhoz: a növekedés és a stabilitás legfőbb biztosítékát, egyben legszigorúbb bíráját, az euró mielőbbi bevezetését tekinti sikere mércéjének.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.