Bokros jelölése a vasi MDF-ben is kiverte a biztosítékot

Az MDF Vas megyei választmányának tagjai nem tartják szerencsésnek, hogy Bokros Lajos, a Horn-kormány egykori pénzügyminisztere vezesse az MDF európai parlamenti választási listáját – közölte hétfőn Gróf István, a párt vasi szervezetének elnöke. • Jövő vasárnap dönt Bokros, hogy elfogadja-e az MDF felkérését • Megbomlott viszonyok – Dávid Ibolya fordított damaszkuszi úton

MNO
2009. 03. 02. 13:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bokros Lajos közgazdasági felfogásával teljes mértékben azonosul az MDF, politikai múltja miatt azonban „nem szerencsés”, ha ő vezeti a listát – mondta. Hozzátette: az kétségtelen, hogy ha egy pragmatikus párt szavazatokat akar szerezni, akkor egy olyan húzóembert kell a lista élére állítani, aki szavazatokat hoz. Bokros ismertsége pedig „ötször-hatszor nagyobb”, mint például Olajos Péteré. A vasiak véleménye ezzel szemben mégis az, hogy nem szerencsés politikailag őt felvállalni, a szombati országos választmányi ülésen a vasi küldöttek természetesen az ott elhangzottaknak megfelelően szabadon alakítják majd ki véleményüket – mondta.

Gróf hangsúlyozta: a vasiak Olajos Péter Európai Parlamentben végzett munkájával teljes mértékben elégedettek. Szeretnék, ha az MDF részéről továbbra is EP-képviselő lenne, erre azonban csak akkor van esélye, ha ő vezeti a listát. Az MDF vasi elnöke elmondta: Habsburg György jelölésével kapcsolatban még nem alakítottak ki véleményt, de az eddigi visszajelzésekből az látszik, hogy személye, kereszténydemokrata múltja szimpatikus a vasi jelöltek számára, ő valóban „húzónév” lehet az MDF listáján.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.