Mint arról már beszámoltunk, szombat délután egy határozott intézkedéssel a rendőrség eltávolított egy Kossuth téri kordonra ragasztott plakátot. A kamerás mikrobusszal érkező hatósági ember több darabra tépte a csomagolópapírra írt követelést, a maradványokat az autóba dobta, majd visszatért a kordon mögé.
A különös lefoglalási eljárást a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya úgy indokolta az MNO-nak, hogy a rendőr a kihelyezett kordonról azért távolította el a transzparenst, mivel a rendőrség tulajdonában lévő kordonra semmiféle plakát, hirdetés nem helyezhető el, függetlenül attól, hogy mit tartalmaz, vagy milyen méretű. A rendőrség tulajdonát képező kordon tehát nem használható hirdetési, avagy véleménynyilvánítási felületként, a plakátot ennek alapján távolította el – jogszerűen és helyesen – az intézkedő rendőr – áll a közleményben.
Arra a kérdésünkre, hogy korábban is találkoztak-e már hasonló problémával, távolítottak-e el transzparenseket a kordonról, vagy más helyekről, csak annyit válaszoltak, hogy ilyen jellegű probléma eddig egyáltalán nem volt jellemző, kizárólag az utóbbi időben szembesültek hasonlóval kollégáik. Ennek némileg ellentmond az a korábban megfigyelhető gyakorlat, hogy a demonstrációkat határozottan feloszlató rohamosztagosok elvették a magyar zászlókat a tüntetőktől és az is előfordult, hogy meg is taposták azokat. Említésre érdemes az a március 15-én, a Kossuth téren történt eset is, amikor egy szintén a 12 pontot idéző transzparenst eltetettek a rendőrök, kifeszítőit pedig az őrszobára hurcolták. Később a budapesti rendőr-főkapitány azzal indokolta a rendelkezést, hogy a mellmagasságban tartott fehér textília zavarta az ünneplőket a kilátásban.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.