„Elgondolkodtató, hogy e nagy ívű ötlethez egyetlen gazdasági tényt sem említ. Egyebek mellett szemet huny saját cégének gazdasági állapotát illetően” – jegyezte meg Szekeres László, megemlítve, hogy számításaik szerint egy adásperc költsége az MTV-n kétszer akkora, mint náluk. Az MTV-nek a mai napig nincs 2009-re üzleti terve, miközben a társaság évente rendkívüli költségvetési támogatásra szorul, a Magyar Televíziónak a számvevőszéki vizsgálat ellenére sem sikerült kimutatnia az egyes műsorok valós költségét, s így a percárak máig ismeretlenek maradtak, miközben milliárdos nagyságrendben rendelnek belső gyártásban is elkészíthető produkciókat, valamint nem tudni, miből fedezik az új székházba költözéssel szükségessé váló beruházásokat – sorolta a Duna TV gazdasági alelnöke.
Csütörtökön, a Napi Gazdaság című lap által szervezett konferencián érvelt a Duna Televízió, a Magyar Rádió és a Magyar Televízió összevonása mellett az MTV ügyvezető alelnöke. Az adóforintokat a mainál jóval hatékonyabban, a műsorkészítésre a mostaninál nagyobb arányban fordítva lehetne felhasználni egy ilyen médiaszolgáltató létrehozása esetén – mondta Medveczky Balázs. Egyben kifogásolta, hogy az új médiatörvény tervezete „elmismásolja” az ügyet, az alapító okiratok módosításánál az Országgyűlés hatáskörébe utalva, nem pedig a leendő jogszabály keretei között foglalkoznának ezzel a kérdéssel.
Such György, a Magyar Rádió elnöke pár perccel később arról beszélt: amíg erre törvényi lehetőség van, szeretnének önállóan működni. Utalt arra, hogy az Európai Unióban az összevonásra és a különálló intézményekre is akad példa.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.