Olaszliszkai lincselés: ő „ütött”, őt „be kellett mártani”

Tanúkihallgatással és egy korábban már lejátszott titkos hangfelvétel szövegének az ismertetésével folytatódott az olaszliszkai emberölés büntetőperének pénteki tárgyalása Miskolcon, a Borsod megyei bíróságon.

MNO
2009. 04. 24. 13:58
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szögi Lajos tiszavasvári tanárt a gyermekei szeme láttára verték agyon a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Olaszliszkán 2006. október 15-én. A bűncselekmény előzménye az volt, hogy a férfi autójával elsodort egy út mellett haladó kislányt, aki a vízelvezető árokba esett, de sérülést nem szenvedett. A különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntettével – részben társtettesként, részben felbujtóként – nyolc embert vádolnak. A Czibrik Attila vezette bírói tanács a tárgyalás első részében lejátszott egy hangfelvételt, amelyen egy tanú beszámol az általa a tragédiáról hallottakról. A tanú a bíróság előtt ezen nyilatkozatát fenntartotta. Azt vélelmezte, hogy a vádlottak ruháit – amelyeket a bűncselekménykor viseltek – a nyomok eltüntetése miatt elégették. Azt mondta, látta, amikor két férfi nejlonszerű anyagba csomagolva vitt valamit, amit feltehetően elégettek egyikük házának kazánjában. Hozzátette: szerinte a harmadrendű vádlott nem vett részt az emberölésben, őt belekeverték ebbe az ügybe.

A vádlottak kérdéseket intéztek a tanúhoz, egyebek mellett az első- és a másodrendű vádlott – az elsodort kislány bátyja és apja – reagált az elhangzottakra. A tanú és a másodrendű vádlott közötti véleménykülönbség indulatos szóváltásba torkollott, mindketten felemelték a hangjukat, csak bírói felszólításra fejeződött be a vita. A tárgyalás második részében az említett, korábban már lejátszott titkos hangfelvételnek a szövegét ismertette a bíróság, amely az első- és a harmadrendű vádlott beszélgetését rögzítette. A nem túl jó minőségű hanganyagban számos szövegrészt a korábbitól eltérően sikerült a háttérzajoktól megszűrni.

A két vádlott beszélgetésében elhangzik a hetedrendű vádlott neve, úgy említik, hogy ő „ütött”, azaz részt vett a bűncselekményben. A hatodrendű vádlott kapcsán azt fejtegetik, őt „be kellett mártani”. Az elsőrendű vádlott nem kívánt a felvételen elhangzottakra reagálni, illetve nem válaszolt a bíróság kérdéseire sem, a harmadrendű vádlott azonban igen. A sértett – Szögi Lajos – jogi képviselőjének kérdésére úgy fogalmazott: szerinte többen vettek részt a bántalmazásban. A következő tárgyalási nap május 8-a.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.