Megteltek a gyermekotthonok, nincs hely a nevelőszülőknél

Megteltek a gyermekotthonok Vas megyében, nincs szabad hely a nevelőszülői hálózatban sem – mondta el a Vas Megyei Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat és Gyermekotthon igazgatója csütörtökön. • Gyerekek tömegei kerülnek állami gondozásba

MNO
2009. 05. 28. 7:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Pados Zsolt ugyanakkor hozzátette: a helyhiány nem lehet ok arra, hogy visszautasítsák azokat a gyerekeket, akik veszélybe kerültek, az ő elhelyezésüket mindenképp megoldják.

A szakember közlése szerint nem közvetlenül a gazdasági válság okozza a létszámnövekedést, hiszen az még a tavalyi évben volt kiugró. Míg 2007-ben 74-en, addig 2008-ban 113-an szorultak nevelőotthoni vagy nevelőszülői elhelyezésre, az idei év első négy hónapjában pedig 30 fővel emelkedett a létszám. Vas megyében jelenleg 465 gyermekről gondoskodnak ilyen formában.

Az igazgató rámutatott arra: a létszámnövekedés oka a családok anyagi helyzetének elnehezülésén túl az is, hogy a gyermekvédelmi szakszolgálat jelzőrendszere hatékonyabban működik, gyakrabban jut a tudomásukra, ha veszélyeztetett helyzetbe kerül egy gyermek.

„A gyermekvédelmi intézkedések oka egyre többször az, hogy a szülők elhanyagolják a gyermeket, maguk is súlyos életvezetési problémákkal küzdenek” – mondta.

Pados Zsolt szólt arról is: feltétlenül szükség van a gondozási helyek bővítésére. Tájékoztatása szerint a nyár végén Jánosházán a megyei önkormányzat programjaként egy úgynevezett nevelőszülői otthont indítanak, ahol nevelőszülői családok gondoskodnak a gyermekekről.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.