Az épületek közül 6850 magántulajdonban van, 149 önkormányzati, 12 pedig egyházi létesítmény – mondta az ezredes. Hozzátette: szerda reggelig ideiglenesen már lefedték fóliával azokat a házakat, amelyek teteje a legsúlyosabban sérült. A kisebb mértékben károsodott, a szél által megbontott és jég verte épületek vannak hátra (mintegy 650), ezekkel a munkálatokkal szerdán végezni szeretnének.
A nyírségi katasztrófavédelmi szervezet igazgatója elmondta: az életveszélyessé vált házak közül egy kivételével már valamennyit ideiglenesen helyreállították a tűzoltók, s az ott lakók visszaköltözhettek otthonukba. Egy háromtagú beregsurányi család lakásának tetőszerkezetét szerdán erősítik meg, így várhatóan estére ők is visszamehetnek házukba.
A viharkárt szenvedett 33 szabolcsi településen szerdán is a megye hivatásos és önkéntes tűzoltói dolgoznak, akiknek a munkáját segítik a Borsod-Abaúj-Zemplén és a Hajdú-Bihar megyei egységek is, valamint a Budapesti Különleges Rendeltetésű Mentőszolgálat tagjai. Közerők, helyi lakosok is részt vesznek a munkálatokban, aktív közreműködésükre továbbra is számít a katasztrófavédelmi szervezet – emelte ki az ezredes.
Pernyák Sándor hozzáfűzte: a kárt szenvedett településeken nagy a várakozás a Bajnai Gordon miniszterelnök által Nyírbogdányban bejelentett kárenyhítési támogatással kapcsolatban, amelyről szerdán hoz határozatot a kormány. Az érintett károsultak több mint a felének ugyanis nincs biztosítása, ráadásul a többség a mezőgazdaságból él, s az ültetvényeket 60-100 százalékos mértékben tönkretette az ítéletidő, az eddigi felmérések szerint 37 ezer hektáron.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.