Napirenden szerepel a Magyar Távirati Iroda Zrt. Tulajdonosi Tanácsadó Testülete elnökének, helyettesének és tagjainak, valamint a felügyelő bizottsága elnökének és tagjának megválasztása. Tárgyalják a képviselők a Magyar Távirati Iroda Zrt. 2008. évi tevékenységéről szóló beszámolót és határozati javaslatot, és az Állami Számvevőszék jelentését az MTI 2008. évi gazdálkodásának ellenőrzéséről.
Zárószavazás lesz többi között a mozgáskorlátozottak parkolási igazolványára vonatkozó szabályok szigorításáról, valamint a második építési piacélénkítő csomagnak is nevezett javaslatról, amely alapján az építőipari beruházásoknál új szereplő jelenne meg. Az úgynevezett fedezetkezelő a projekt valamennyi alvállalkozóját kifizetné, mielőtt a fővállalkozó hozzájutna a pénzéhez.
Döntenek a képviselők a közigazgatási hatósági eljárás szabályainak megváltoztatásáról, valamint a kormány által beterjesztett, kisebb parlamentről szóló alkotmánymódosításról és a választójogi törvény ehhez kapcsolódó módosításáról. Három olyan törvényről is újra szavaz a Ház hétfőn, amelyeket korábban az Alkotmánybíróság részben alkotmányellenesnek nyilvánított, ezért a köztársasági elnök megfontolásra visszaküldte azokat az Országgyűlésnek.
Ide tartozik az Országos Érdekegyeztető Tanácsról, az ágazati párbeszéd bizottságokról és a középszintű szociális párbeszéd egyes kérdéseiről, valamint a távoltartásról szóló törvényjavaslat. Zárószavazás lesz a nemzeti agrárkár-enyhítési rendszerről és az éghajlatvédelmi kerettörvény előkészítéséről is. Szavaznak a képviselők a vagyonadóhoz, a képviselői fizetések csökkentéséhez és az ahhoz kapcsolódó alkotmánymódosításhoz, valamint a büntető törvénykönyv módosításához benyújtott módosító indítványokról. Hat korábban leszavazott interpellációs válasz bizottsági jelentése is napirendre kerül hétfőn.
Terítéken a gyes és a gyed szigorítása
Hétfőn újra szavaz az Országgyűlés a gyes, a gyed és a családi pótlék szigorításáról. A kormány lényegében változatlan formában vinné át a törvénymódosítást, annak ellenére, hogy a köztársasági elnök megfontolásra visszaküldte a parlamentnek.
A Bajnai-kabinet előterjesztése szerint a kismamának ezután az eddigi 180 nap helyett 365 napos munkaviszonyt kell igazolnia, hogy jogosult legyen a gyedre, a gyes időtartama pedig 3-ról 2 évre csökken. A családi pótlék ugyan nem szűnik meg, de fokozatosan értékét veszti, mivel összege sem idén, sem jövőre nem változik. A módosítások a 2010. április 30-a után született gyermekeket érinti. Az alkotmány értelmében, ha az Országgyűlés újra elfogadja a törvényt, akkor Sólyom Lászlónak már nincs mérlegelési lehetősége: köteles aláírni, és öt napon belül kihirdetni a jogszabályt.
(hírTV, MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.