Keresztbe tettek a fővárosi szocialisták a liberálisoknak

Nem vesznek részt a városvezetés szocialista tagjai a Főpolgármesteri Kabinet jövő hétfőre tervezett ülésén – tudta meg a távirati iroda városházi forrásokból szerdán; kérdéses, hogy ebben a helyzetben lesz-e jövő hétfőn kabinetülés. Tájékoztatásuk szerint Steiner Pál MSZP-s frakcióvezető levélben tudatta Demszky Gábor főpolgármesterrel, hogy a szocialista főpolgármester-helyettesekhez hasonlóan ő és frakcióvezető-helyettes társai is szabadságukat töltik. • Az SZDSZ a fővárosban „üti” az MSZP-t

MNO
2009. 07. 08. 17:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyekiczki András, a főpolgármester kabinetfőnöke elmondta, hogy csütörtökön dől el, hogy ebben a helyzetben lesz-e hétfőn kabinetülés. A távirati iroda információi szerint a szocialisták obstrukciónak tekinthető lépésének hátterében az áll, hogy Demszky Gábor a Főpolgármesteri Kabinet e heti ülésén többször is jelezte, szeretné, ha Hagyó Miklós (MSZP) főpolgármester-helyettes megszakítaná szabadságát és a jövő héten személyesen érvelne az előterjesztései mellett. A szabad demokraták nehezményezik, hogy Hagyó Miklós évek óta ügyeket hoz létre szabadsága előtt.

A múlt héten például Kocsis István BKV-vezérigazgatónak még a Magyar Vilamos Művek élén végzett tevékenységét érintő sajtóhírekkel kapcsolatban fogalmazott meg aggályokat Steiner Pál frakcióvezetőhöz írt pénteki levelében. A nyilatkozni nem kívánó szocialista politikusok elmondták azt is, hogy kezdeményezik a két hét múlva tervezett MSZP–SZDSZ-koalíciós egyeztető tanács ülésének előrehozását e hét péntekére. Így ezen részt vehetne a főpolgármester is, aki a hónap második felében Kínában és Mongóliában tartózkodik majd. Steiner Pál korábbi nyilatkozata szerint a koalíciós egyeztetést azért kezdeményezték, mivel a Fővárosi Közgyűlés június végi ülésén szabad demokrata segítséggel ismét meghiúsult az MSZP által szorgalmazott budapesti egészségügyi modell koncepciójának elfogadása. Steiner Pál jelezte, hogy a koalíciós egyeztetésen indítványozzák a jövő októberig szóló koalíciós együttműködéssel összefüggő kérdések áttekintését is.

Horváth Csaba (MSZP) főpolgármester-helyettes az MSZP hétvégi helyzetértékelőjén felvetette a koalícióból való kilépés lehetőségét is, amivel Steiner Pál is egyetért. Szocialista politikusok a jelenlegi helyzetben azt tartanák célravezetőnek, ha a Főpolgármesteri Kabinet ülését jövő pénteken tartanák. Addig ugyanis megtartják a BKV felügyelőbizottságának ülését is, amelyen a kabinet és a főpolgármester felkérése alapján Kocsis István vezérigazgatónak nyilatkoznia kell a személyével kapcsolatban megjelent gyanúsítgatások valóságtartalmáról, illetve hogy milyen jogi lépéseket tett, hogy tisztázza magát. Kocsis István egyébként kedden közleményben tudatta, hogy a szerinte légből kapott álhírek miatt pereket indít több sajtóorgánum ellen. A távirati iroda információi szerint Hagyó Miklós az MSZP hétvégi kongresszusa, illetve egészségügyi problémái miatt egynapos csúszással kezdhette meg még hétfőn Romániában azt a 600 kilométeres gyalogtúráját, amellyel a Hunyadi-család előtt kíván tisztelegni.

A főpolgármester-helyettes a 20 naposra tervezett túrát szeretné teljesíteni, s ezért húzódozik attól, hogy szabadságát megszakítva visszatérjen a kabinet ülésére. Jogi szakértők álláspontja szerint egy munkavállalót fontos ügy miatt vissza lehet rendelni a szabadságáról. Hagyó Miklósnak a munkahelyi felettese Demszky Gábor, aki akár el is marasztalhatja a helyettesét. Mivel azonban mindketten képviselők, illetve mivel a közgyűlésben a koalíció egymásra van utalva, ezért várhatóan a budapesti egészségügyi modell és a Kocsis-ügy mellett ez a kérdéskör is szóba kerül majd a koalíciós egyeztető tanács ülésén.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.